jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Zrobiłam testy i okazało się, że GH wynosi 21 d , PH 8,4. Reszta jest w normie
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Zrobiłam testy i okazało się, że GH wynosi 21 d , PH 8,4. Reszta jest w normie

24.04.2010, 08:48 tomeczek439 pisze
user
zbicie ph i gh nie jest takie proste podmiana nic nie da jeśli masz wode z kranu twardzą dodawanie wody osmotycznej czy demineralizowanej za bardzo też nie pomoze chyba ze byś dolała pół na pół ale z biegiem czsu woda wyparuje a jak pruje to twardość się zwiększa ja ci proponuje kup liść migdałowca a nawet kilka i czekaj na efekty jak również możesz dodawać troche wywaru z zielonej herbaty to też pomaga w zbiciu tych dwóch parametrów


24.04.2010, 09:15 beata pisze
user
Hellenek na giełdzie nie dostałam:( Pozostaje allegro.Wszystkie rybki mi chorują a ślimaki mają się świetnie. Ph zmniejszyłam Tetra Aqua ph/KH Minus. Przy ostatniej podmianie już nie używałam gdyż parametry utrzymały się w normie z tego co słyszałam to wystarczy używać go co druga podmiana ale sama sprawdzę to coś więcej powiem. Trzeba uważać z KH gdyż bardzo mocno zbija szybko osiągnęło niezbędne minimum. Dobrzy koledzy akwaryści napisałam trochę o swoich problemach w grupie "choroby" napiszcie co o tym myślicie bo na razie nikt nic nie wie a najmniej ja.


26.04.2024, 06:48 Reklama pisze
user
Odpowiedz