jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » mętna woda
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

mętna woda

01.04.2010, 10:20 Gucio_55 pisze
user
Nie lej chemii do aqua, to najgorsza z metod i do tego podtruwasz ryby. Poszukaj przyczyny zmętnienia wody. Przyczyn może być wiele, np. glony, zbyt mało wydajna filtracja, niedobrane złoża filtracyjne...
Usuwaj przyczyny a nie skutki.


02.05.2010, 22:33 pysia pisze
user
Ja mam ten sam problem z mętną wodą Nie wiem co robić. Akwarium mam 60l. Od dwóch dni woda jak mleko. Rybki są żywe, nie jakieś apatyczne, ale widoczność jest fatalna!! Pomóżcie, nie wiem co robić Akwarium dojrzewało niecałe dwa tygodnie, bo dzieciaki molestowały mojego męża o rybki...no i pojechał i kupił. Mam wrażenie, że za wcześnie je tam wpuściliśmy, ale skoro już trafiły do domu to specjalnie nie miałam wyjścia. Pytanie tylko co teraz mogę zrobić, żeby woda była przejrzysta?? Czy jest możliwe żeby samo się to cofnęło, czy muszę kupić coś w sklepie i dolać?? Proszę o rady. Nie chcę żeby rybki się męczyły. Rośliny mam żywe, filtr Hailea BT-400 wewnętrzny, grzałka 50W, rybki: 10 neonków, 6 razbora klinowa, 4 otoski. Dolany uzdatniacz wody TETRA zaraz po zalaniu akwarium.


Ostatnio edytowane: 02.05.2010, 22:38

03.05.2010, 10:22 Gucio_55 pisze
user
Uzdatniacz wlany zupełnie niepotrzebnie (jest to zwykła pożywka dla bakterii, równie dobrze i taniej byłoby wkruszyć kilka płatków pokarmu - efekt ten sam albo i lepszy).
Ryby faktycznie trafiły do akwarium za szybko ;( To wszystko, co powinnaś trzymać w akwarium, nie dokupuj już nic więcej.
Filtr teoretycznie powinien dać radę, tylko w tej chwili masz tylko filtrację mechaniczną + niewielką biologiczną (bakterie osiadają na gąbce). Mogę powiedzieć, co ja bym zrobił z tym filtrem. 1/3 filtra (od góry) zapakowałbym ceramiką, gąbkę zgniótł w dół (daje to znacznie wydajniejsze powierzchniowo złoże), odłączył deszczownicę a wylot skierował tak, by poruszał taflą wody (byle nie za bardzo, żeby nie stworzyć wirnika). Uwaga! filtra się nie czyści pod gorącą, ani bieżącą wodą. Podczas podmiany płuczesz gąbkę w wodzie odlanej.
Mętna woda u Ciebie to zakwit glonów, który jest efektem dojrzewania akwarium. Podmień 30% wody i obserwuj. Codziennie sprawdzaj poziom NO2, gdy będzie chociaż minimalna ilość - podmiana 30% wody. Po pewnym czasie (jakieś 2 tygodnie)warunki w aqua się ustabilizują i wtedy będziesz mogła spokojnie podmieniać 25% wody co tydzień.

Wystarczająco pomogłem?


03.05.2010, 11:53 pysia pisze
user
Dziękuję:) Postaram się zrobić tak jak mówisz:) Deszczowni nie podłączaliśmy w ogóle, więc od początku wylot porusza taflą.
Oczywiście nic więcej się w akwarium się nie znajdzie, bo wiem że będzie za dużo. Postaram się jakoś z tym uporać. W razie czego będę jeszcze pisać:) Pozdrawiam!!!


16.05.2010, 21:10 Diablo pisze
user
witam mam taki problem otóż mam akwarium 150 litrów i robi mi sie na szybach i na roślinach brązowy nalot co to jest i jak z tym walczyć ?


18.05.2010, 08:41 dzygi pisze
user
POLECAM GOOGLE.PL :) NAJSZYBCIEJ BĘDZIE

http://www.akwarium.net.pl/forum/woda/okrzemki-brazowy-nalot-na-szybie/
http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=10&t=6806



jeśli akwarium jest świeże to najprawdopodobniej są to okrzemki...
Napisz, jakie masz oświetlenie, często wyskakują okrzemki, jak światła jest za mało.
Okrzemki nie są szkodliwe. Jeśli siedzą tylko na podłożu to pół bidy. Gorzej jak zaczną włazić na roślinki. Samoistnie znikną po około 3-4 tygodniach w miarę dojrzewania zbiornika. Jak ci bardzo ten nalot przeszkadza to kup otoski tak jak Daniel napisał - omiotą wszystko.

Pozdrawiam

19.05.2010, 01:04 Deli pisze
user
u mnie okrzemki wyskakuja zawsze gdy poziom fosforu troche spadnie no i jak sa wachania CO2.
Ta metna woda to pierwotniaki najlepiej zakryc akwarium kocem na 2-3 doby powinno tez byc dobre napowietrzanie i problem znika:)


09.05.2024, 22:07 Reklama pisze
user
Odpowiedz