jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Czy odmulać dno ?
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Czy odmulać dno ?

29.06.2010, 13:15 beata pisze
user
Raz w tygodniu odmulam dno ale ze żwirku trudno cały ten bałagan wyciągnąć, często wciągam drobny żwir a języcznik australijski za każdym razem jest poruszany. Dwóch moich "idoli" z akwar wogule nie odmula dna. Napiszcie co o tym sądzicie
właśnie zastanawiałam się nad kupieniem elektrycznego odmulacza więc wszystkie opinie będą bardzo pomocne.


29.06.2010, 14:34 Anais pisze
user
Ja nie odmulam jakoś specjalnie akwarium. Trochę przejeżdżam po dnie podczas wymiany wody (rurka i końcówka do odmulania - czyli mechanicznie). Na początku założenia akwa miałam duży problem z mułem i zanieczyszczaniami. Jednak teraz praktycznie bakterie dają sobie rade :D bo właściwie zanieczyszczeń jest niewiele.

Postaraj się jednak delikatniej odmulać dno dopóki nie rozwiną się i nie zaczną odpowiednio działać bakterie w akwarium. Myślę, że wtedy problem powinien ustąpić.

Nie masz ryb, które bardzo "brudza" w akwarium, więc postaraj się je karmić odpowiednimi dawkami pokarmu i hoduj bakterie :) Możesz zaszczepić je za pomocą preparatu.
Ja na początku przy zakładaniu akwa, podczas każdej podmianie wody dolewałam bakterie, aż nie było to już konieczne.

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

29.06.2010, 21:16 Kunta pisze
user
Anais pisze:
Ja nie odmulam jakoś specjalnie akwarium. Trochę przejeżdżam po dnie podczas wymiany wody (rurka i końcówka do odmulania - czyli mechanicznie). Na początku założenia akwa miałam duży problem z mułem i zanieczyszczaniami. Jednak teraz praktycznie bakterie dają sobie rade bo właściwie zanieczyszczeń jest niewiele.

Co Ty masz za bakterie że Ci kupy zżerają?
Ja też takie chce.
Tak na poważnie to jedynie wydajna filtracja mechaniczna da sobie radę ze wszelkimi rzeczami które zalegają na dnie.

http://www.klub-malawi.pl/

01.07.2010, 21:58 Anais pisze
user
Rolą filtra zewnętrznego jest częściowy rozkład zanieczyszczeń z akwarium :)

Poza tym, tak jak mówię, w ciągu miesiąca na dnie nie gromadzi się zbyt wiele zanieczyszczeń. Poruszając dno podczas podmiany filtr sam je świetnie zbiera.

P.S: poproszę bez sarkazmu Kunta...

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

01.07.2010, 23:13 Evcia pisze
user
Ja pozbyłam się żwiru całkowicie. Mam drobny żwirek pomieszany z piaskiem.
Ułożony jest w sposób:
Tył wysoki i zniżający się do przodu, prawie cały brud spada w tą najniższą strefę.
Zwykłym cieniutkim wężykiem zbieram ułożone w "kupki" odchody, a później to co jest
pomiędzy roślinami, a nie potrafie się do tego dostać "rozdmuchuje ręką" mając cały czas w
pogotowiu wężyk który zasysa brudną wodę

http://betta-dragon.blogspot.com/

29.03.2024, 08:45 Reklama pisze
user
Odpowiedz