jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » metna woda pomocy
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

metna woda pomocy

06.02.2011, 10:03 rafi2202 pisze
user
Witam, jestem początkujący wczoraj załozyłem sobie akwarium wymiary 60x27x23, mam stary korzeń około 15 lat był w akwarium z przerwami ale ostatni rok cały czas w wodzie. rybek mam około 15-tu bojownik + dwie samice, 4 głupiki 5 welonów (3 zdechło przez noc) 4 mieczyki 3 malutkie glonojady, jeden ślimak nieznam nazwy.


06.02.2011, 11:51 gosc pisze
user
Witam.Mi się wydaje że twoim problemem jest przerybienie w akwarium.Z wymiarów które podałeś wynika że masz akwarium mniejsze niż 40L a to zdecydowanie za mało jak na welony,które potrzebują więcej miejsca jak i odpowiedni filtr .A pyzatym welony to ryby zimnolubne więc nie powinny być z mieczykami i gupikami.Powodzenia


06.02.2011, 12:09 rafi2202 pisze
user
Dzieki za info. Temperatura wody jest około 23-25 stopni


06.02.2011, 12:29 rainbow pisze
user
mętna woda nie wynika z przerybienia , przez kilka dni woda może być mętna , ale za szybko wpuściłeś ryby do akwarium i nie dziw że zdychają , woda powinna stać tydz. zanim wpuścisz ryby , poza tym trzeba ustabilizować parametry wody


06.02.2011, 12:54 maciej1973 pisze
user
Jeśli masz możliwość to oddaj welony do zoologa, jeden potrzebuje ok.40l wody czyli ten zbiornik który posiadasz starczy na jednego welona. Z tego co piszesz wynika, że nalałeś wody i wpuściłeś rybki, zanim woda zrobi się klarowna trochę potrwa, filtr włączony cały czas. Glonojady to raczej zbrojniki jak się uda wymień je może na otoski po wyklarowaniu się wody. Posadź rośliny ale żywe. Życzę powodzenia w dalszych pracach przy zbiorniczku. Pzdr Maciej

maciej1973

06.02.2011, 13:17 mephisto13 pisze
user
Mi się wydaje, że jak piszą koledzy/koleżanki masz niedojrzałe akwarium. Woda pownna sie filtrować co najmniej tydz. i dopiero wtedy możesz wpuścić pre rybek tak 3 poczekać z tydzień i następne 3-5 rybek żeby nie zabużać zbytnio cylku azotowego w akwarium. Karmienie rybek raz dziennie. Mam nadzieję że masz dobry filtr, który musi chodzić 24/dobę.
Temp dopasuj średnią do twoich rybek ale wydaje mi się że powinna wynościć 25*C. Co do welonów to nie wiem czy one nie są do akwarium tropikalnego tylko od zimmo wodnego, więc proponowałbym ci je zwrócić jeśli masz taką możliwość. Zbrojniki są nie do twojego akwarium masz zamałe.
Tak, że teraz musisz ustabilizować akwarium więc poleciłbym ci próbować podmieniać 10% co 3 dni i zaopatrzyć się w testy NO2, NO3, NH3/NH4+ to będzie ci łatwej ustabilizować akwarium.


06.02.2011, 13:54 rafi2202 pisze
user
Stokrotne dzieki wszystkim za dobre rady. A welony oddam mysle że nie bedzie problemu. Mam zywe rosliny i dosyc spore. Pozdrawiam Wszystkich


09.02.2011, 15:00 darek_95_d9 pisze
user
Kup sobie sól akwariową. Ja też miałem zmentnienie wody i dałem soli i teraz mam wode czyściutką.


16.02.2013, 14:22 agnieszka pisze
user
Witam mam podobny problem moje akwarium ma 80litrow po wlaniu wody zrobiła się mętna na początku myślałam ze to wina złe wypłukanych kamieni. posiadam filtr zewnętrze ale efektów nie widać ozywałam soli morskiej uzdatniacza do wody ale nic się nie zmienia. Wode tez podmienialam ale efekt ten sam.


24.02.2013, 17:46 janusz pisze
user
FILTR MASZ ZA SŁABY BO DOBRY OCZYŚCI W PARĘ MINUT TAK DZIEJE SIE W KAŻDYM RAZIE U MNIE .POZDRAWIAM.:)

janek

20.04.2024, 10:59 Reklama pisze
user
Odpowiedz