jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Pierwsze akwarium
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Pierwsze akwarium

19.05.2011, 21:20 Otomik pisze
user
Oczywiście, planuję gałęzatkę, mech jawajski, może rogatek i jakąś moczarkę. Do tego coś płaskiego o dużych liściach i coś trawnikowatego na dno. Opłaca się dawać jakieś tło przestrzenne?


19.05.2011, 21:34 Otomik pisze
user
I jeszcze: zamierzam kupować akwarium profilowane 112l i szafkę pod nie. W różnych sklepach. I tu pojawia się pytanie: Czy wszystkie akwaria są profilowane tak samo? Czy wszystkie pasują do wszystkich szafek pod akwaria profilowane?


Ostatnio edytowane: 19.05.2011, 21:35

19.05.2011, 21:37 mephisto13 pisze
user
Nie wiem jakie masz oświetlenie ale mech lubi barwę światła 8000K-10000K (lekko niebieskawą jesli dobrze pamiętam) i nawożenie + CO2. Natomiast rogatek sztywny jest mało wymagający tak jak nurzaniec śrubowy co do moczarki dałbym chyba sobie spokój ale to twój wybór.


19.05.2011, 21:55 Otomik pisze
user
Jak powtarzam akwarium ZAKŁADAM. Dlaczego dać sobie spokój z moczarką? Trudna w hodowli? Czy na opakowaniach świetlówek jest napisane, jaką barwę światła dają?


I powtarzam swoje pytanie:

Otomik pisze:
I jeszcze: zamierzam kupować akwarium profilowane 112l i szafkę pod nie. W różnych sklepach. I tu pojawia się pytanie: Czy wszystkie akwaria są profilowane tak samo? Czy wszystkie pasują do wszystkich szafek pod akwaria profilowane?


19.05.2011, 23:01 mephisto13 pisze
user
Otomik pisze:
Jak powtarzam akwarium ZAKŁADAM. Dlaczego dać sobie spokój z moczarką? Trudna w hodowli? Czy na opakowaniach świetlówek jest napisane, jaką barwę światła dają?


I powtarzam swoje pytanie:

Otomik pisze:
I jeszcze: zamierzam kupować akwarium profilowane 112l i szafkę pod nie. W różnych sklepach. I tu pojawia się pytanie: Czy wszystkie akwaria są profilowane tak samo? Czy wszystkie pasują do wszystkich szafek pod akwaria profilowane?



Ja mam 125L akwarium i chciałbym sobie je wymienić na 180-250L ale nie mam jak tego wymienić bo kolejne akwariu dlatego zastanów się czy większe nie byłoby lepsze ? Napewno dałbym sobie spokój z profilowanym bardziej podobają mi się zwykłe sześciany
Natomiast miałem moczarkę przez 2 tyg oki ale poźniej zaczeła opadać z liści i miałem same łodygi. Wyrastały boczne odnogi ale z nimi to samo się działo nie umiałem sobie ich przywrócić do życia :(


Ostatnio edytowane: 19.05.2011, 23:04

20.05.2011, 12:49 Otomik pisze
user
Dzięki za radę. Nie biorę większego, bo po prostu nie ma na nie miejsca. mam ledwie 85 cm wolnej ściany. Wezmę jednak profil, bo chcę mieć dobry widok na swoich podopiecznych :-). Więc powracam do pytania o szafki pod akwaria profilowane i ich dopasowanie pod akwaria takowe.


22.05.2011, 11:10 Otomik pisze
user
Może kto z was wie: czy wszystkie szafki pod akwaria profilowane pasują pod wszystkie takie zbiorniczki? Chodzi mi o dopasowanie wyprofilowania przedniej szyby do przedniej ścianki szafki.


30.06.2011, 13:08 Otomik pisze
user
Ta sprawa już skończona. Czekam na dostawę szafki i WRESZCIE będę mógł zakładać... Czy to normalne, że na szafkę Aquael 80 profil Wenge czeka się 3 tygodnie?


01.07.2011, 12:31 dzygi pisze
user
z reguły na meble tak się czeka, chyba że Firma od której kupujesz ma na Magazynie.

Pozdrawiam

02.07.2011, 12:26 Otomik pisze
user
Uff, nareszcie jest. wczoraj kupiona, już skręcona. Można już poważnie brać się za akwarium. i tu mały ZONK. W nocy środa/czwartek wyjeżdżam w góry sowie, aż do niedzieli, potem jeszcze na tydzień do sandomierza. Pytanie: Czy akwarium i sprzęcicho kupować już teraz i napuścić wodę żeby się odstawała, żeby działał filter (zewnętrzny)? Żwirku ani roślin jeszcze nie będzie, więc jak?


28.04.2024, 05:34 Reklama pisze
user
Odpowiedz