jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Odmulanie
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Odmulanie

21.05.2011, 20:49 Bober99 pisze
user
Jak odmulić wodę i czy to jest konieczne?


21.05.2011, 22:49 Otomik pisze
user
Służy to tego odmulacz- do kupienia w prawie każdym akwarystycznym. Wody nie trzeba odmulać za często, tylko przy podmiankach przejechać nad żwirem (ew. co tam masz na podłoże). Odmulacz zasysa wodę z zanieczyszczeniami, w tym mułem. Nim ściąga się wodę przy podmienianiu. Przydatne urządzonko, jeśli nie masz ochoty pić przy każdej podmiance odchodów twoich rybek (niektórzy ściągają przez gumową rurkę). Nie bój się, nie wciągnie rybek, lepsze mają siatkę na końcu, jak nie to sam załóż jakąś z oczkami w miarę dużymi, ale na tyle niedużymi, żeby rybki nie wpadły. Jeszcze lepiej przed odmulaniem odłowić je na chwilę do drugiego akwa ( jak nie masz, to do garnka (woda z akwa) i szybciutko ściągaj.

Uff. Sorki za lekkie rozciągnięcie i chaotyczność posta, ale jestem zmulony trzygodzinnym egzaminem.


Ostatnio edytowane: 21.05.2011, 22:51

22.05.2011, 10:37 Bober99 pisze
user
Dzięki, a ile przeciętnie to kosztuje?


22.05.2011, 10:57 Otomik pisze
user
na allegro koło dyszki. chodzi mi o te odmulacze w formie rurki z pompką. Nie wiem jak w zoologicznych, ja mam od kumpla


28.03.2024, 23:11 Reklama pisze
user
Odpowiedz