jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » neonki - pomocy!
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

neonki - pomocy!

11.08.2011, 20:27 repcak008 pisze
user
znalazłem regulator intensywności :D jednak wciąż tam pływają, choć troche lepiej. już nie pływają w jednym kącie, ale po całym dnie. Właśnie. Po dnie... chyba powinny pływać po środku akwarium i przy tafli... może ktoś pomóc?


11.08.2011, 22:23 Evcia pisze
user
To że dodałeś bakterie i możesz wpuścić wtedy ryby po 24H to totalna bzdura...
Nigdy czegoś takiego nie słyszałam, a akwarystyką zajmuje się od ponad 10 lat ...

http://betta-dragon.blogspot.com/

13.08.2011, 00:42 gosc pisze
user
Nie przejmuj się neony już takie są ja mam 35 neonów czerwonych i 10 inensa w swoim akwa i wszystkie pływają raczej przy dnie neony to są stadne ryby powinno się trzymać min. 8szt wtedy najlepiej się czują a co do wytrzymałości ryb to ryby bardzo wytrzymałe u mnie wytrzymywały w tamto lato skoki temperatury 26-32 stopnie i żadnych chorób i też wpuszczałem zaraz po zalaniu akwa i nic im nie było ostatnio zmieniałem podłoże i ogólnie robiłem restart jedyne ryby które ucierpiały to zwinnik czerwonousty to normalne bo to bardzo delikatne ryby. Moja rada taka dokup kilka sztuk neonów i powinno być git. Pozdrawiam


13.08.2011, 08:04 repcak008 pisze
user
właśnie wczoraj kupiłem jeszcze 4 szt neonków i razem jest 8 neonków ;) hmm ja tak mysle ze one przy dnie plywaja bo mało roślin mam tzn. są ale małe i jeszcze się rozrosną. poprostu wydaje mi się że one się boją pływać wyżej, gdyż w środowisku naturalnym wolą pływać w ukryciach przed ptakami które łapią rybki. Tak mi się tylko wydaje. Dzięki Rhodostomus. Pozdrawaim również ;)


15.08.2011, 20:52 gosc pisze
user
Mam neonki 2 letnie[ok.] i raz pływają w środkowej "toni" a czasem bliżej dna.Tak samo jest ze zwinnikami czerwonoustymi.


20.08.2011, 15:37 malizna pisze
user
azja_70 pisze:
Mam neonki 2 letnie[ok.] i raz pływają w środkowej "toni" a czasem bliżej dna.Tak samo jest ze zwinnikami czerwonoustymi.
Kwestia pH i temp.


21.08.2011, 11:07 repcak008 pisze
user
nie prawda :) mam ph 8 i gH 15 i już śmigają wszędzie.


28.04.2024, 22:18 Reklama pisze
user
Odpowiedz