jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Aranżacja akwarium » Forum » tłuste lustro wody
rejestracja przypomnienie hasła
Aranżacja akwarium

Aranżacja akwarium

Wystrój akwarium, ozdoby, rozplanowanie, tło.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy16 członków 38 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
24.05.2010

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

bielu bielu (5) Piotrek Piotrek (4)
Odpowiedz

Aranżacja akwarium

tłuste lustro wody

14.03.2015, 17:52 Gigant pisze
user
Nie bardzo wiedziałem gdzie ten post umieścić.
Sprawa dotyczy dziwnej tłustej powłoki lustra wody w akwarium. Nie mam pojęcia z czego to się bierze.
Dodam że jak daje np pokarm to plama się dzieli.
Proszę o wszystkie sugestie,
Problem jeszcze jest mojego kubelka co jakiś czas czyli raz dziennie , się jakby odpowietrzal, czy ktoś miał podobne problemy.
Piszcie, pytajcie, może wspólnie uda się te dwie sprawy rozwiązać


Ostatnio edytowane: 14.03.2015, 17:55

15.03.2015, 00:52 gucio pisze
user
pewnie masz błonę/skazę białkową
czy najwięcej jej jest pod koniec dnia ?
jeśli tak to kolego ratuje cię skimmer albo zaopatrzyć się w molinezje lub gupiki uwielbiają to zjadać
ewentualnie podnieś wylot filtra tak żeby mieszał wodę na powierzchni
a co do filtra to może gdzieś zasysa ci lewe powietrze i co jakiś czas pluje ci z niego
miałem tak w tetrze 1200 uszczelki przy kolanku wlotowym mi sparciałe i filtr zasysał lewe powietrze i co jakiś czas wszystko się w filtrze gotowało i pluł powietrzem wymiana uszczelek pomogła i problem znikł
jaki masz filtr ??

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

15.03.2015, 13:48 Gigant pisze
user
Mam filtr jbl Cristal
Tak mi się wydaje że jest tego najwięcej pod koniec dnia.


Ostatnio edytowane: 15.03.2015, 13:50

25.03.2015, 23:32 bielu pisze
user
Ja operuje cały czas na filtrach jbl. Miałem podobny problem ale u mnie była to kwestia ustawienia filtr. Poprostu był za wysoko w stosunku do tafli wody. Ustawilem go nieco niżej i problem zniknął. Co do błony to jeśli nadal podajesz co2 to go przykrec. Bardzo prawdopodobne że przyczyną może być zbyt wysoki jego poziom.

Pozdrawiam


28.03.2024, 13:16 Reklama pisze
user
Odpowiedz