jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » nowe akwarium
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

nowe akwarium

17.07.2012, 13:40 Maaniek pisze
user
Nie dawno kupiliśmy z synem Akwarium ok.25l (jesteśmy początkujący) z filtrem, kamykami i sztuczną roślinką w zestawie.Umyliśmy kamyki ,napełniliśmy wodą akwarium, czekaliśmy jeden dzień żeby a woda cały czas mętna.
Wpuściliśmy 2 neony które niestety po umierały.
Co zrobiliśmy źle? (oprócz tego że wpuściliśmy rybki do mętnej wody)


17.07.2012, 14:39 gucio pisze
user
to co musisz miec najwarzniejsze
1 filtr ( ma chodzic 24h/d)
2 grzałka (24-25 stopni)
3 swiatlo (10-12 h/d)
4 napowietrzanie w akwa bo nie masz żywych roslin i nie produkuja ci do niego tlenu
twoje rybki nie mialy szans tam przezyc
woda musi postac ze 2 tygodnie w baniaku caly czs filtrowana oczywiscie zanim wposcisz pierwsze rybki tak jest najbezpieczniej.
jak chcesz byc pewny swojej wody kup w sklepi produkty z tetry tanie sa AQUASAFE i SAFESTART
dodaj zgodznie z instrukacja
po tym odczekaj ze 2 tygodnie i mozesz wpuszczac pierwsze rybki
pozdrawiam

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

17.07.2012, 15:23 Maaniek pisze
user
A czy do napowietrzenia nie wystarczy sam filtr jeśli jest umieszczony 3/4 w wodzie 1/4 ponad wodą?
wpuściliśmy też SAFESTART ale z innej firmy. Nie wiedziałem że trzeba czekać aż 2 tygodnie.


17.07.2012, 15:40 gucio pisze
user
tak tez mozna napowietrzac glownie chodzi o ruch tafli wody :)
no tak bylo by najlepiej poczekac ze 2 tygodnie niech wszystko sie ustabilizuje w akwarium
akwarium z reguly dojrzewa nawet do 2-3 miesiace :)
pospich tu nie jest wskazany
pozdrawiam

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

17.07.2012, 15:46 Maaniek pisze
user
Dzięki "gucio". Będziemy cierpliwie czekać .
A jeszcze jedno grzałka musi chodzić przez te 2 tygodnie?


17.07.2012, 16:21 gucio pisze
user
tak grzalke najlepiej wyposarzyc w teromostat chyba ze ma go juz wbudowany
grzalke ustaw na 24-25 stponi i nie wylaczj jej nigdy tak jak filtr
bakterie ktore zamieszkaja w twoim akwarium musz miec odpowiednie warunki
karzda nagla zmiana czy to filtracj czy w ogrzewaniu moze je zabic a tego nie chcemy :)
pozdrawiam i powodzenia
daj znac jak ci poszlo :)

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

18.09.2012, 17:49 justycha pisze
user
Witam
Trzy tygodnie temu zrestartowałam akwa. Woda stała dwa tygodnie, była filtrowana i napowietrzana. Do wody dodałam Bactoactive i Multimineral Tropical-a. Woda cały czas jest mętna i żółtawa. Po dwóch tygodniach wpuściłam ryby (pomimo mętnej wody). A wczoraj włożyłam do akwa większy korzeń (nadmieniam, że korzeń jest ze sklepu zoologicznego, gotowany przez dwie godziny w delikatnie osolonej wodzie i moczony przez tydzień we wiadrze z wodą) Dzisiaj woda jest brunatno żółta i na dodatek padł mi dwuletni skalar .
Gdzie zrobiłam błąd? I mam pytanie czy mogę teraz dodać do wody denitrol?


Ostatnio edytowane: 18.09.2012, 17:50

19.09.2012, 23:26 marecki pisze
user
Witaj. Wygląda na to że akwarium nie dojrzało, mimo tych dwóch tygodni. Szkoda, że jednak wpuściłaś ryby jeśli woda była cały czas mętna. Zrób pomiar NO2/NO3 i powiedz co wyszło.
Z chemią bym nie przesadzał, akwarium powinno samo dojrzeć bez żadnego dodatkowego wspomagania.

Był już na tym forum wątek na temat "białej wody", możesz zaglądną i poczytać tutaj > http://www.akwar.net/grupy/akwarystyczne-podstawy/forum/_/50/1


26.09.2012, 21:11 Gigant pisze
user
Pamiętam jak zakładałem akwa tez miałem problem z wodą ciągle była mętna,znajomy poradził mi sól akwarystyczną z aloesem dodałem tyle co zalecają i na drugi dzień woda przejrzysta że szok,i co najważniejsze nigdy już zmętnienie nie powróciło :)


20.04.2024, 01:09 Reklama pisze
user
Odpowiedz