jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » mieczyki hellera
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

mieczyki hellera

12.09.2012, 20:23 LonelySoul pisze
user
Witam serdecznie
mam problem z mieczykami ( 4 ). dziś od samego rana sa jakieś jak by chore. pływają tylko przy dnie i szczególnie po rogach, mało jedzą , trochę straciły kolor i teraz zauważyłem że pojawiły sie na nich malutkie czarne kropki. Czy to jakaś choroba ??
akwa nie duże 50 l , roślinki kryjówki filtr i grzałka są
zaznaczam że ostatnio tak co tydzień musiałem wymieniać wodę i miałem awarię grzałki ( temp skoczyła do 30 stopni, dzis zbiłem do 24
w akwa są jeszcze 2 molinezje które zachowują się tak samo oraz kilka glonków

proszę o pomoc :)
pozdrawiam


12.09.2012, 20:42 Natti89 pisze
user
witam
moim zdaniem zbyt drastycznie obnizyles temperature dla rybek skok o 2 c to bardzo duzo a ty zbiles o 6;( to moze byc powod ich zachowania a powiedz mi ile wody wylewales co tydzien? i koniecznie zmierz paramerty PH KH GH i azotany


12.09.2012, 22:01 LonelySoul pisze
user
wody wymieniałem zawsze połowę , to zachowanie rybek można tak wyjaśnić a te czarne kropki ?
pozdrawiam


12.09.2012, 23:32 jasiek pisze
user
A ta awarię grzałki kiedy miałeś? Tak jak Natti pisze, taki szok temperaturowy może mieć zły wpływ na ryby, nie zdziwiłbym się gdyby przez jakiś czas dziwnie się zachowywały. Chociaż akurat takie objawy bardziej by sugerowały że temperatura spadła za nisko (ospałe, siedzą przy dnie, itp). Na długo ta temperatura tak skoczyła?

Też bym sugerował zmierzyć podstawowe parametry wody, może coś ją zanieczyściło? Może masz za duże stężenie azotanów (NO3)/azotynów (NO2). Jak ich jest za dużo to są toksyczne dla ryb. A za wysokie mogą być np. gdybyś przekarmiał ryby i niezjedzony pokarm się rozkłada w podłożu.

Te plamki to dziwna sprawa, białe to owszem - może być ospa, ale czarne... A molinezje normalnie wyglądają?


13.09.2012, 19:40 LonelySoul pisze
user
dziś rybki wyglądają już trochę lepiej , awaria grzałki była dzień przed moim pierwszym postem , czyli dzień przed dziwnym zachowaniem rybek.
parametry wody są oki


13.09.2012, 21:38 jasiek pisze
user
To dobrze, może faktycznie był to tylko szok związany z nagłą zmianą temperatury. Jeśli grzałka ma termoregulator to nie powinna takich niespodzianek robić. Chociaż różnie to bywa, ja miałem kiedyś niby porządną grzałkę Eheim i nagle nie wiadomo czemu przestała grzać. Oczywiście na gwarancji wymienili, ale gdybym nie zauważył od razu to mogło by być różnie. Od tego czasu mam zapasową grzałkę w rezerwie i w razie czego jestem zabezpieczony na takie awarie :)


20.04.2024, 00:54 Reklama pisze
user
Odpowiedz