jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » Blednący kirysek czarnoplamy
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

Blednący kirysek czarnoplamy

13.07.2013, 21:28 klark87 pisze
user
Witam ostatnio zauważyłem że jeden z moich dwóch kirysków czarnoplamych zrobił się miejscami blady.
Ryba zachowuje się normalnie, ma apetyt nie jest płochliwa i nie ociera się co wyklucza wiele chorób tylko że jest jaśniejsza od tego drugiego kiryska i ma kilka białych przebarwień z tym że to nie są narośla na skórze tylko utrata barwy.
wyczytałem że może być zaatakowana przez pasożytnicze pierwotniaki opis nawet pasował więc podałem dzisiaj blue ichtio czyli coś w rodzaju błękitu malachitowego

Piszę ponieważ chcę się upewnić co to może być?


13.07.2013, 21:37 klark87 pisze
user
http://zapodaj.net/26bd585299a15.jpg.html

tutaj jest fotka
to jest ta z prawej wyraźnie widać że jest jaśniejsza (od zawsze była jaśniejsza) i na środku głowy i wzdłuż płetwy grzbietowej widać zbielenie.


13.07.2013, 22:07 gosc pisze
user
Hej.Ekspertem nie jestem i nie na ten temat dotej pory nie znalazłem. Może podaj pokarm na wybarwienie ,a może poprostu ma inne ubarwienie.umnie też panty troszke różnią się barwą dotego jedna jest mini a druga maxi. pozdro


13.07.2013, 23:01 klark87 pisze
user
Pokarm podaję w miarę zróżnicowany często sypiąc spiruline super forte w granulkach a on za nią przepada czy to może być przyczyną bladej barwy?


20.04.2024, 14:24 Reklama pisze
user
Odpowiedz