jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » uduszenie ryb - co jest powodem?
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

uduszenie ryb - co jest powodem?

28.10.2009, 15:37 gosc pisze
user
Marco pisze:
Nigdy nie używałem żadnych testów i jest gites
ja też nigdy nie używałem testów i jest oki :)


28.10.2009, 19:23 Anais pisze
user
Kwestia testów zawsze jest dyskusyjna... ^^

Trudno jednak w akwarium roślinnym nie używać testów przy podawaniu nawozów :)
Przy rozmnażaniu wielu gatunków ryb także ważne jest pomiar ph i twardości.

Wierze jednak ze istnieją tacy szczęściarze którym i bez testów udaje się utrzymać w akwa odpowiednie parametry :D

Ja niestety mam problem z glonami i mierzenie parametrów wody przy podawaniu własnoręcznie przygotowanego nawozu jest ważne.
Oczywiście testy są drogie i niekiedy bardzo niedokładne (nawet te JBL).
Jednak akwaryści "roślinni" :) powinni w ie zainwestować niezwłocznie.
Poza ty mając testy możemy stwierdzić dlaczego np.nasze rybki chorują, czemu rosną nam glony czy skąd zmętnienie wody ^^


Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

29.10.2009, 15:59 gosc pisze
user
mój znajomy ma akwa 10 lat nie używa co2 tylko nawoź którego ja też używam szybko roślinki rosną itd.
moim zdanie te testy są stratą kasy mojemu znajomemu i nie tylko jemu bo dużo znam takich osób i powiem szczerze ze mają bardzo ładne baniaki sam się dziwiłem ja osobiście nigdy nie używałem owszem pojawiły się glony ale w ciągu tygodnia się ich pozbyłem na szczęście i jest oki :)


29.10.2009, 20:08 Anais pisze
user
Orzeł no to napisz jaka metodę walki z glonami stosowałeś? :)
Jak nawóz stosujesz? Sam robisz czy kupny?
Chętnie poczytam :)

Tak, to już jest, jedni używają inni nie i nie ma w tym nic dziwnego ponieważ, że tak powiem są różne sposoby uprawiania akwarystyki. ^^

Same akwaria sa zamkniętymi ekosystemami tak od siebie rożnymi że trudno je do siebie porównywać. Każde akwa jest inne z powodu innych czynników wewnętrznych i zewnętrznych na niego oddziałujących.

Np. Kufel polecił mi gliniane kulki jako nawóz bo jemu (sami zobaczcie na profilu) prześlicznie rosną te roślinki.
Jednak w moim przypadku podanie kulek spowodowało jedynie przyśpieszony wzrost. Rośliny jednak nadal wykazywały niedobór wielu mikroelementów...
Choć rada Kufla w sprawie wprowadzenia liści dębu do akwa (garbników) okazała się zbawienna jeśli chodzi o glony (co prawda ja zastosowałam zielona herbatę ale efekt był ten sam).

Ale tak jak mówię, trudno uprawiać akwarystykę holenderską bez jakiejś kontroli...
Ja nie pretenduje do znawczyni w tym temacie, bo raczej dopiero szykuje się do podejścia ale Piotrek czy Artur owszem mogą coś o tym powiedzieć.

Dlatego nie wyciągałabym pochopnej opinii w sprawie testów. Można powiedzieć tak...
"Wielu akwarystów uznaje za konieczne stosowanie pomiarów paramentów akwa testami"
"Wielu akwarystów uważa za zbędne ich stosowanie"
I żadne rozwiniecie powyższych opinii nie przechyla szali ku którejkolwiek opcji "za" lub "przeciw". ^^
Samemu trzeba się przekonać
To od nas zależy jaką praktykę przyjmiemy opiekując się akwarium. :)

Od tego jest nasze forum - by dzielić się opiniami i eksperymentami ^^

Dlatego zachęcam Cie Orzeł żebyś opisał twój sposób walki z glonami gdyż to dość powszechny problem i dla wielu uciążliwy.
Jest wiele metod a każda opinia jest w tym temacie cenna :)

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

Ostatnio edytowane: 29.10.2009, 20:11

29.10.2009, 22:58 gosc pisze
user
to tylko była moja opinia na temat testów co ja o tym myślę a czy inni chcą stosować to już od nich samych zależy. nawoź mam swój a na glony dostałem proszek od kumpla rozrabia się go i podaje po 3 ml codziennie przez tydzień a co dokładnie w tym się zawiera to muszę sie już jego zapytać


30.10.2009, 18:38 Anais pisze
user
No właśnie o to mi chodzi :) Napisz proszę jaki to proszek ^^ Najlepiej jego skład i dawkowanie.

Interesuje mnie też jakie glony miałeś w akwa? Zrobiłeś rozpoznanie?
I czy ten środek działa na wszystkie glony czy tylko na niektóre?

Proszę napisz o tym tutaj żeby było w temacie :D http://www.akwar.net/grupy/rosliny-akwariowe/forum/_/28/1

Byłabym bardzo wdzięczna za info^^

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

19.04.2024, 07:47 Reklama pisze
user
Odpowiedz