jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Glony » Forum » Jak usunąć glony nitkowate?
rejestracja przypomnienie hasła
Glony

Glony

Identyfikacja glonów, sposoby na ich zwalczanie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy32 członków 44 dyskusji

Właściciel

adamus1305

adamus1305
Data utworzenia
14.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Miszczu Miszczu (13) tomeczek439 tomeczek439 (11)
Odpowiedz

Glony

Jak usunąć glony nitkowate?

13.07.2012, 16:54 basta26 pisze
user
hehe no tak mi mi wyszlo na pasku testowym a jak mozna zmiekczyc wode ??dzieki bardzo


14.07.2012, 02:29 gucio pisze
user
mozesz mieszac kranowke z woda destylowana albo zopatrzyc sie w filtr RO3

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

14.07.2012, 08:24 basta26 pisze
user
dzieki bardzo pozdro


15.08.2012, 15:22 Gigant pisze
user
gucio mi tez pojawiły się glony nitkowate jednak mam obawy tak mocno dawkować CO tym bardziej ze nigdy nie używałem węgla,stosuje je od dwóch dni ale w zalecanych dawkach czy w ten sposób tez pozbędę sie glonów?


15.08.2012, 16:54 gucio pisze
user
Napewno poprawi to kondycje twojich roślinek Dawaj normalne dawki jeszcze kilka dni i zobaczymy co bedzie Jak to nic nieda to spróbuj dawki kilka razy wiekszej po kilku dniach glony pwinny zmieniać kolor na szary co bedzie znaczyło zę obumierają

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

Ostatnio edytowane: 15.08.2012, 16:58

15.08.2012, 17:11 Marcin pisze
user
Też miałem plagę nitek, które szczególnie się nasiliły podczas upałów. Easy carbo pomogło, ale w moim przypadku problemem było też za słaba filtracja. Ja akurat roślin nie mam, wiec trochę inna sytuacja :) Ale poprawa jest widoczna i nitki coraz mniejsze.


15.08.2012, 17:27 Gigant pisze
user
gucio pisze:
Napewno poprawi to kondycje twojich roślinek Dawaj normalne dawki jeszcze kilka dni i zobaczymy co bedzie Jak to nic nieda to spróbuj dawki kilka razy wiekszej po kilku dniach glony pwinny zmieniać kolor na szary co bedzie znaczyło zę obumierają


Powiedz czy jak podaje węgiel wydłużać czas świecenia a może zmniejszać, światło u mnie pali się około 8godzin


15.08.2012, 17:49 gucio pisze
user
Nic nie zmieniaj ze światłem
Podawaj tylko easy-carbo i powinno pomóc

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

17.08.2012, 12:45 Gigant pisze
user
gucio pisze:
Nic nie zmieniaj ze światłem
Podawaj tylko easy-carbo i powinno pomóc


A więc tak mija czwarty dzień podawania Carbo i sam nie wiem chyba jeszcze bez zmian,chociaż wydaje mi się ale to wydaje że one miejscami robią się popielate tak jak pisałeś ale nie jestem pewien, pisałeś podawać kilka dni, więc nie wiem poczekać jeszcze?
Ile razy mam zwiększyć carbo baniak 150L daje 3 naciśnięcia dziennie,czy w przypadku zwiększenia dołożyć napowietrzanie?
Na razie czekam na Twoja opinie


Ostatnio edytowane: 17.08.2012, 12:47

18.08.2012, 01:02 gucio pisze
user
Gigant
masz jakieś fotki tegoż że glonu co ci tak dokucz ???
wrzuć kilka fotek jak to wygląda, być może to nie są glony nitkowate a coś innego :)
jeżeli chodzi o EASY-CARBO to nie ma się czego bać stosując go nawet w kilku krotnej dawce
na twój baniak jeżeli jest średnio obsadzony roślinami to proponuje jakieś 10ml na dzień to dawka już zwiększona , a normalnie to dawaj 3-4ml dziennie.
a co ci sie tam dzieje żę chcesz napowietrzać bardziej baniak ze zdjęć na twoim profilu widać że masz tam wystarczająco dużo napowietrzania :)
wrzuć pare fotek to będzie łatwiej ocenić co tam ci się dzieje

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

20.04.2024, 14:00 Reklama pisze
user
Odpowiedz