jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Glony » Forum » zielone glony
rejestracja przypomnienie hasła
Glony

Glony

Identyfikacja glonów, sposoby na ich zwalczanie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy32 członków 44 dyskusji

Właściciel

adamus1305

adamus1305
Data utworzenia
14.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Miszczu Miszczu (13) tomeczek439 tomeczek439 (11)
Odpowiedz

Glony

zielone glony

01.03.2011, 13:26 joda0103 pisze
user
Witam.Co powoduje szybki wzrost zielonych glonów.Mam je na kamieniach , skałach ,drzewie a nawet roślinach.Pozbyłam sie glonów nitkowych,a teraz mam wylęg zielonych.Dlaczego rosną?dzięki za posty z góry


01.03.2011, 14:22 werik429 pisze
user
Może akwarium stoi za bardzo w słońcu?


01.03.2011, 15:09 mephisto13 pisze
user
Czy używasz może jakiś nawozów proszę opisz coś więcej o warunkach w akwarium albo jego ustawieniu i itp.


01.03.2011, 17:24 rainbow pisze
user
każdy kto ma akwarium przerabiał tem temat nie raz , poprostu glony zawsze były i będą tyle że należy nie do puścić do takiej inwazji w której wszystkie rośliny popadają a glony rosną sobie w najlepsze , oto kilka czynników wspomagających rozrost glonów:
1. światło dzienne , słoneczne padające na akwa
2. mało bądz wogóle nie ma zwierzątek żywiących się glonami np. kosiarki , krewetki , ślimaki , otoski
3. przedawkowanie nawozów
4. zbyt długie oświetlanie jarzeniówką akwa w dzień
5. rzadkie podmienianie wody
6. słabe napowietrzanie

moim zdaniem restart zbiornika nic nie daje , bo owszem na początku nie ma glonów ale po krótkim czasie inwazja może się nasilić , spróbuj wyeliminować nie sprzyjające czynniki i glony zmniejszą siłę ps. może się ktoś ze mną nie zgodzi ale z moich obserwacji wynika że te akwaria które nie mają ślimaków często mają problemy z glonami , slimaki sie tępi ale nie wszystkie zawsze ileś będzie a i glonami się pożywią


29.09.2011, 13:47 edzia400 pisze
user
Witam nie wiem jak zacząć no spróbuje od poczatku akwrium stoi u nas w domu od kiedy pamietam najpierw byla to 30 potem 60 zaczynalismy od zwyklych molinezji mieczyków gupików potem przyszły skalary mielismy parenascie razy mlodych, piekna rzecz ostatnio sprzedałam bo zal mi było ( widac w avatarze ) Grzesia (wegorza) urusł bardzo wielki bo miał około 17 cm długosci i w najszerszym miejscu około 4.5 cm
wszyscko było ładnie pieknie dopoki nie kupilismy 112 niedosyc ze robia sie glony zielone (sa jakby tylko z przodu na wzdłuż Akwarium ) to na roslinach sa takie nitki Awka obsadzone roslinami mamy gesto slimaków w brud zwirku duzo i sredniej wielkosci
w akwa pływa sobie kirysek 8 neonków i 1 przezroczka i jedna tetra kolorowa do dzis pływał sobie tez glonojad ale biedak poszedl na tamten swiat

filtr mamy kubełkowy nie pamietam jakiej firmy napisze potem jak wstanie mąż ( spi po nocnej zmianie) zarówki mamy jedna na roslinki druga niby na wode kupiona w zoologicznych zgodnie z wielkoscia akwa
w kubełkowym filtrze mamy wegiel i ceramike no i włoknina
nie nawozimy niczym akwarium od czasu do czasu wlewamy troche błekitku (tak zwie to mąż) karmimy tylko suchym pokarmem wode podmieniamy 1 na 2 tyg (1 wiadro oczywiscie odstawionej) badalismy paskiem wode i wyszedł zielonkawy (zgodnie z opisem kolorów z zakraplacza twardosc wody dobra ) napowietrzenie nie jest za słabe bo oprócz filtra ma on równiez podłaczona deszczownice i dodatkowo mamy kamyczek
co do swiecenia to od 9.00 do 22.00 akwa nie stoi bezposrednio przy słoncu i rzadko promienie doniego dochodza
nie wiem jakie jeszcze info potrzeba i co mam jeszcze zmierzyc a temp około 25/26


Ostatnio edytowane: 29.09.2011, 13:49

29.09.2011, 17:09 rainbow pisze
user
edzia400 pisze:
Witam nie wiem jak zacząć no spróbuje od poczatku akwrium stoi u nas w domu od kiedy pamietam najpierw byla to 30 potem 60 zaczynalismy od zwyklych molinezji mieczyków gupików potem przyszły skalary mielismy parenascie razy mlodych, piekna rzecz ostatnio sprzedałam bo zal mi było ( widac w avatarze ) Grzesia (wegorza) urusł bardzo wielki bo miał około 17 cm długosci i w najszerszym miejscu około 4.5 cmwszyscko było ładnie pieknie dopoki nie kupilismy 112 niedosyc ze robia sie glony zielone (sa jakby tylko z przodu na wzdłuż Akwarium ) to na roslinach sa takie nitki Awka obsadzone roslinami mamy gesto slimaków w brud zwirku duzo i sredniej wielkosciw akwa pływa sobie kirysek 8 neonków i 1 przezroczka i jedna tetra kolorowa do dzis pływał sobie tez glonojad ale biedak poszedl na tamten swiatfiltr mamy kubełkowy nie pamietam jakiej firmy napisze potem jak wstanie mąż ( spi po nocnej zmianie) zarówki mamy jedna na roslinki druga niby na wode kupiona w zoologicznych zgodnie z wielkoscia akwaw kubełkowym filtrze mamy wegiel i ceramike no i włokninanie nawozimy niczym akwarium od czasu do czasu wlewamy troche błekitku (tak zwie to mąż) karmimy tylko suchym pokarmem wode podmieniamy 1 na 2 tyg (1 wiadro oczywiscie odstawionej) badalismy paskiem wode i wyszedł zielonkawy (zgodnie z opisem kolorów z zakraplacza twardosc wody dobra ) napowietrzenie nie jest za słabe bo oprócz filtra ma on równiez podłaczona deszczownice i dodatkowo mamy kamyczekco do swiecenia to od 9.00 do 22.00 akwa nie stoi bezposrednio przy słoncu i rzadko promienie doniego dochodzanie wiem jakie jeszcze info potrzeba i co mam jeszcze zmierzyc a temp około 25/26

więc ??? jakie masz pytanie ????


29.09.2011, 18:09 gosc pisze
user
co do przyczyn powstawania glonów jest ich dość sporo, ale wg. mnie napiszę najważniejsze:

1. zbyt wysoki poziom azotanów i fosforanów w wodzie, a są to główne składniki pokarmowe roślin "glon też roślina" (testy wody na azot i fosfor)
2. zbyt mało szybko rosnących roślin
3. tzw. stara woda nie regularnie podmieniana
4. stare lub zużyte świetlówki
5. zbyt słaba filtracja

według mnie najlepszy sposób na glony i jak najbardziej naturalny to 3-4 krotne dawki EASY CARBO który powoduje uszkodzenie glonów i ich zanikanie.


29.09.2011, 19:50 gosc pisze
user
Nie polecam stosowania chemii,ponieważ ciężko przywrócić jest równowagę biologiczną w akwa.Poza tym chemia tymczasowo rozwiązuje problem z glonami a nie likwiduje jej przyczyny powstawania tej plagi,więc problem powróci po krótkim czasie.Należy szukać przyczyny powstawania plagi i ją zlikwidować,inaczej zawsze będziesz się borykać z tą plagą.


29.09.2011, 19:55 gosc pisze
user
Jeśli chodzi o ścisłość EASY CARBO to nie jest chemia tylko węgiel w czystej postaci poczytaj na stronie producenta jaki jest skład!!


30.09.2011, 13:12 edzia400 pisze
user
Rainbow - o glony slimaki i ogólny stan akwarium (nie wiem dlaczego sie dzieje cos co nie powinno miec miejsca)

juz 3 raz rozpoczynamy na nowo robienie akwarium kasy poszło w ..... ale co tam i wciaz jest ten sam schemat ciagle glony niedosyc ze sa i zielone to jeszcze nitki

za kazdym razem kupowalismy nowy zwirek nowe rosliny nie mam w akwarium zadnego domku jedynie z kamyczka ale za kazdym razem go wygotowywuje wiec nie wiem w czym problem Swietlówki niedawno wymienione juz nawet ich przekładalismy

z roslin to mamy (nie pamietam wszystkich nazw)
zabienice
Cabomba
ludwigia
i jeszcze 3 inne ale nazw niepamietam
dwie kulki mchu
hmm dzis zauwazyłam ze neonek jeden pokryty jest taka mazia przezroczysta i w tych miejscach wystepuje wyblakniecie koloru

i wyczytałam ze albo ma sie glony albo slimaki my mamy obie opcje niestety

normalnie mi rece opadaja chce mi sie płakac widzac jak te rybki sie mecza a ja nie wiem od czego to wrrr przerybienia nie ma filtracja dobra zadnych badziewi tez nie ma kurka wodna

a i jeszcze przez około miesiac od załozenia akwa woda jest krystaliczna roslinki super rosna potem wystepuje jakby zastój i sie zaczyna i tak wkoło macieju
wode podmieniamy regularnie co 2 tyg w ten sam dzien

kupie dzis ten test ma azotany moze jakis polecicie

a i co ile wymienia sie swietlówki

sorki ze jak tak nieskaładnie pisze ale moj bąbelek (17ms) nie da mi niestety pisać

pozdrawiam i dziekuje za reakcje z waszej strony

aa przypomniało mi sie w kubełkowym filtrze na kazdym koszyczku jest włóknina w 1 jest ceramika potem wegiel i jakis zwirek wegiel wczoraj wyciagnelismy (wyczytałam gdzies ze on tez moze powodowac powstawanie glonów i nie tylko)


Ostatnio edytowane: 30.09.2011, 13:15

29.03.2024, 12:43 Reklama pisze
user
Odpowiedz