jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Krewetki » Forum » Czy ślimak mógł zjeść krewetkę?
rejestracja przypomnienie hasła
Krewetki

Krewetki

Krewetki, skorupiaki, mięczaki, ślimaki i inne.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy21 członków 31 dyskusji

Właściciel

Fabio

Fabio
Data utworzenia
19.02.2010

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

cyrkiel cyrkiel (8) Fabio Fabio (8)
Odpowiedz

Krewetki

Czy ślimak mógł zjeść krewetkę?

28.01.2013, 09:45 Koral pisze
user
Kilka miesięcy temu dokupiłam do akwarium krewetkę filtrującą. Ten uroczy, płochliwy stwór zadomowił się i mam wrażenie, że żył dobrze i dostatnio, bo nawet raz wyliniał :) Wiadomo, krewetki potrafią się dobrze schować, więc kiedy ostatnio nie rzucała mi się w oczy nie zaniepokoiłam się. Jednak musiałam niedawno zrobić mały restart zbiornika i po prostu nigdzie mojej krewetki nie znalazłam:( To nie jest jakaś maleńka amano tylko kawał pancerza, nie mogłam jej przeoczyć!
I teraz moje pytanie - czy jest możliwe,żeby ampularia zjadła krewetkę filtrującą? Ampularia jest moim głównym podejrzanym, bo nakryłam ją na konsumpcji zdechłej neonki, a poza tym rozrosła się do przerażających rozmiarów i nie wygląda mi to na efekt diety roślinnej...


28.01.2013, 18:15 gosc pisze
user
Ampularie jedzą prawie wszystko co tylko da się zjeść , również padnięte ryby. Myślę że krewetka po prostu zdechła , a ślimak korzystając z okazji pewnie z apetytem ją zjadł.


28.01.2013, 19:21 Koral pisze
user
Wiedziałam.... :( Ale myślisz, że ona NAJPIERW zdechła, a dopiero potem została zjedzona czy mogło się zdarzyć, że ślimak na nią bezczelnie zapolował?


28.01.2013, 21:56 gosc pisze
user
Nie słyszałem aby ampularie polowały na żywe ryby czy krewetki , natomiast padliną na pewno nie pogardzą.


28.03.2024, 15:57 Reklama pisze
user
Odpowiedz