jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Jaka obsada do 63l?
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Jaka obsada do 63l?

14.02.2013, 07:40 GillGallat pisze
user
Trigonostigma Heteromorpha
(W mojej książce są inne dane)
Temperatura: 22-28 °C
pH: 5-7.5
Twardość: średnio twarda

A więc:
- zgadzam się z wami że kardynałek chiński nie pasuje do tej obsady (kupiłem go zanim przeczytałem o jego wymaganiach - nierozsądne z mojej strony.)

- Wszystkie ryby są ciepłolubne (nie biorę pod uwage kardynałka )
- wszystkie ryby potrzebują ph - obojętne
- wszystkie ryby mogą być w wodzie średnio twardej.

Jakoś nie widzę tych różnic w wymaganiach wszystkich ryb. Wszystkie mają te same wymagania. Coś ci się zabłysnąć nie udało.


A moje parametry:
temp: 25*C
ph: obojętne
dH: średnio twarda


14.02.2013, 10:25 xxx pisze
user
GillGallat pisze:
Trigonostigma Heteromorpha
(W mojej książce są inne dane)
Temperatura: 22-28 °C
pH: 5-7.5
Twardość: średnio twarda


A czy w tej Twojej książce nie jest przypadkiem napisane, że powinien przypadać 1cm rybki na 1litr wody?
Zmień księgarnię.

GillGallat pisze:
- Wszystkie ryby są ciepłolubne (nie biorę pod uwage kardynałka )
- wszystkie ryby potrzebują ph - obojętne
- wszystkie ryby mogą być w wodzie średnio twardej.

Jakoś nie widzę tych różnic w wymaganiach wszystkich ryb. Wszystkie mają te same wymagania. Coś ci się zabłysnąć nie udało.


Człowieku, a gdzie jest napisane, że te wszystkie ryby mają takie same wymagania?
Tu są podane zakresy parametrów. Od skrajnych do optymalnych.
Skrajne wcale nie oznaczają odpowiednich.
Klinowa też nadaje się do Twojej wody?
Powtarzam, najpierw czytanie ze zrozumieniem a dopiero potem akwarystyka.


Ostatnio edytowane: 14.02.2013, 10:28

14.02.2013, 12:43 Madziara pisze
user
Ja z tobą w takim razie też nie mam co dyskutowac wybuchowy akwarysto !!!!!!!!!!!!!!!!!


14.02.2013, 14:58 GillGallat pisze
user
locdog pisze:
GillGallat pisze:
Trigonostigma Heteromorpha
(W mojej książce są inne dane)
Temperatura: 22-28 °C
pH: 5-7.5
Twardość: średnio twarda



A czy w tej Twojej książce nie jest przypadkiem napisane, że powinien przypadać 1cm rybki na 1litr wody? -
Niestety, nie jest tak napisane.
Zmień księgarnię. - chyba wydawnictwo albo autora jak już, co ma do książki księgarnia ?

GillGallat pisze:
- Wszystkie ryby są ciepłolubne (nie biorę pod uwage kardynałka )
- wszystkie ryby potrzebują ph - obojętne
- wszystkie ryby mogą być w wodzie średnio twardej.

Jakoś nie widzę tych różnic w wymaganiach wszystkich ryb. Wszystkie mają te same wymagania. Coś ci się zabłysnąć nie udało.



Człowieku, a gdzie jest napisane, że te wszystkie ryby mają takie same wymagania? - 2 zdanie, akapit wyżej.
Tu są podane zakresy parametrów. Od skrajnych do optymalnych. - to wiedzą wszyscy.
Skrajne wcale nie oznaczają odpowiednich. - to też logiczne.
Klinowa też nadaje się do Twojej wody? - według autorów książek tak.
Powtarzam, najpierw czytanie ze zrozumieniem a dopiero potem akwarystyka.
- właśnie, dlaczego tego nie stosujesz ?


14.02.2013, 19:56 gosc pisze
user
Witam. Widzę że rozmowa rozgorzała na dobre. GillGallat napisał że znalazł w swojej książce informację ze pH dla razbory klinowej wynosi 5 - 7,5. Locdog odpowiedziałeś że powinien zmienić księgarnię. Tylko że problem polega na tym że w różnych publikacjach akwarystycznych można znaleźć różne dane , nawet tutaj na tym portalu w encyklopedii ryb są podane dokładnie te same dane co napisał GiilGallat . Ja natomiast posłużę się danymi które znalazłem w czasopiśmie Akwarium nr 3 / 2012 gdzie jest artykuł poświęcony razborą klinowym napisany przez dr Huberta Zientka ( locdog jeśli byłbyś zainteresowany na pewno znajdziesz ten numer Akwarium w internecie w formie elektronicznej ). pozwolę sobie zacytować fragment: - choć do chowu wystarcza zwykła woda wodociągowa , to jednak razbory czują się najlepiej , jeśli jej twardość nie przekracza 15*dGH , a odczyn 6,0 - 6,8. A więc jak łatwo zauważyć i te parametry różnią się nieco od tych co Ty podałeś. A co do pozostałych ryb z powyższej obsady to wymagania które ja znalazłem w różnych książkach to:
Bojownik pH 6-8 twardość 5-19*n
Zbrojnik pH 6-7 twardość 5-19*n
Razbora tak jak napisane wyżej , a gupik to tak jak sam napisałeś że to ryby twardziele i przystosują się do każdych warunków.
Biorąc pod uwagę te parametry które są tu podane to których ryb nie można trzymać razem w tym samym akwarium.


Ostatnio edytowane: 14.02.2013, 21:09

14.02.2013, 20:52 GillGallat pisze
user
Razbora z moich i cezary'ego źródeł ma wymagania co do wody bardzo podobne do tych, które panują w moim akwarium. Więc o ile locdog nie skrytykuje czasopisma zaproponowanego przez cezary'ego, albo nie uzna dr Huberta Ziętka za niekompetentnego powinien przyznać, że nie jest naj, naj ,naj we wszystkich sprawach związanych z akwarystyką.


14.02.2013, 22:26 gosc pisze
user

Brawo locdog brawo świetny pomysł z tymi linkami. Tylko że każdy może wrzucić sobie linki które będą mu pasowały.


14.02.2013, 22:43 xxx pisze
user
Wrzuciłem pierwsze lepsze jakie wyskoczyły w google.|
Lepiej wracaj do tej swojej książki.


14.02.2013, 22:49 GillGallat pisze
user
Nudzi mi się już ta wymiana zdań. Widzę ,że niektórzy nie są w stanie dorosnąć psychicznie i nigdy nie zrozumieją że w akwarystyce nie ma ściśle określonych parametrów wody - zależy z jakiego źródła korzystasz. Ktoś musi być mądrzejszy więc zróbmy tak:

-ja przyznam racje locdog'owi, przepraszam się, że w ogóle śmiałem zacząć z tobą dyskusje. Jesteś bardzo mądrym akwarystą - może napisz książkę o tym w której znajdą się idealne parametry wody.

-skończmy dyskusje

- usunę się w cieniu hańby i będę sławić wiedzę locdog'a.


26.04.2024, 14:50 Reklama pisze
user
Odpowiedz