jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Obsada akwarium o poj. 50 litrów.
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Obsada akwarium o poj. 50 litrów.

28.03.2014, 10:13 Krynia2309 pisze
user
Wkłady torfowe do filtra zakwaszają wodę - czyż nie tak? Gdyby nie można było takich warunków (z lekko kwaśną wodą) stworzyć danym osobnikom, to akwarystyka by nie istniała. Nie mam ochoty na przepychanki i udowadnianie na siłę, kto ma rację.

Neon Inessa potrzebuje warunków wodnych z ph 5-7, zaś Paracheirodon Simulans (Bystrzyk błękitny, Neon zielony) ph 5,5-6,0 czyli [ib]warunki już się nieco różnią.[/b] Inessa osiąga dług. 1-4 cm , a Paracheirodon Simulans 2,5-3 cm.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Neon_Innesa
http://pl.wikipedia.org/wiki/Paracheirodon_simulans

Ja widzę różnicę i na tym zakończmy temat.

Pozdrawiam w pasji. :)

28.03.2014, 10:18 xxx pisze
user
Ale Ty mi nie pisz o różnicach w parametrach u simulansów i innes bo akurat nie o tym piszemy.
Ja Ci napisałem, że Danio i Neony, które tak usilnie chcesz wcisnąć do swojego zbiornika, nie mogą być razem.
Garbniki z torfu, które zakwaszają wodę, nie pasują Danio.
To jest inny typ wód.


29.03.2014, 20:14 Krynia2309 pisze
user
No to kolejny projekt obsady mojego akwa byłby taki:

6x Błyszczyk brylantowy (Moenkhausia pittieri)
6x Tęczanka filigranowa (Iriatherina Werneri)
6x Kirysek Panda i Kirysek Lamparci

Matko jedyna, to wcale nie jest takie proste jak by się wydawało; bo jak ryby kolorkami mi pasują to którejś z nich nie odpowiada rodzaj wody lub temperatura. A jak już dobiorę sobie rybki, to te roślinki które chciałabym użyć w swoim akwa (ale nie znam jeszcze ich nazw) najprawdopodobniej nie będą pasowały do rybek bo żyją w niższej temperaturze niż rybki. Wielki szacun dla wszystkich akwamaniaków z sercem i pasją! Normalnie się spociłam, a stres mnie zżera od stóp do głów!!

Pozdrawiam w pasji. :)

30.03.2014, 03:11 gucio pisze
user
pytanie jest jedno czy tylko piszesz jakie rybki by pasowały do akwa(bo takie ci sie podobają) czy i tak kupisz co jest w sklepie
czy naprawdę kupisz te rybki które podpowiedzą ci forumowicze ????

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

03.04.2014, 14:05 Krynia2309 pisze
user
Guciu, nie kupuję wszystkiego jak leci, bo mi się podoba. Ogromnie mi się podobają Ramirezki (te żółte, bo uwielbiam żółty kolor), skalary, niektóre kardynałki, ale chcę je dobrać odpowiednio pod wielkość mojego akwa i wymagania hodowlane, choć akwa będzie raczej ozdobne niż hodowlane.

Obsada mojego akwa będzie taka :

10x Tęczanka filigranowa
2x (parka) Prętnik karłowaty
5x Otosek
3x Piskorek
10x krewetka Red Cherry.

Podłoże w akwa będzie najdrobniejsze, samoczyszczące ''Self-Cleaning'', filtr będzie zewnętrzny kaskadowy HBL701.

Pozdrawiam w pasji. :)

Ostatnio edytowane: 04.04.2014, 16:45

07.04.2014, 20:26 gucio pisze
user
jak dal mnie to może tak zostać tylko z tymi piskorkami bym się zastanowił
wydaje mi sie że krewetki nie przeżyją do następnego dnia po nocy z nimi :)

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

08.04.2014, 20:50 _edzia_ pisze
user
Być może to zależy od usposobienia piskorków. Ja je mam i w ogóle nie interesują się krewetkami, żywymi oczywiście.
Natomiast wszelkie martwe stworzenie leżące na dnie jest ekspresowo oczyszczone do szkieletu zanim zdążę zauważyć :)


08.04.2014, 22:02 gucio pisze
user
pewnie masz rację nigdy nie miałem styczność z tą rybką
tak więc nie będę się wypowiadał sugerowałem sie bardziej tym że rybka
prowadzi raczej nocny tryb życia i może szaleć z krewetkami
miałem taki przypadek z bocja siatkowaną
która przez tydzień zmniejszyła mi liczbę krewetek i to sporo :)
pozdrawaim !!!

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

19.04.2024, 00:11 Reklama pisze
user
Odpowiedz