jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Towarzystwo dla welonki
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Towarzystwo dla welonki

24.09.2010, 08:22 mam_rybke pisze
user
Dzięki :)

Nie, nie ja nie mam problemu z odchodami, a tym bardziej moja rybka (żarcik taki ;p).

Po prostu pływa sobie ta mała w tych 25l i nie pomyślałabym, że ma (mamy) problem... ale naczytałam się na forum, że takie warunki są dla niej karygodne i że dla niej to "szambo" ...

Dlatego więc pytałam o filtr i o jego funkcjonalność.

W ogóle nie znam się na rybkach :( ale też nie chciałam jej przekazać "dalej" w tej całej kuli, aby męczyła się u kogoś innego. Postanowiłam stawić czoła problemowi. Ale póki co na żadne 60 czy 80 litrów nie mam szans...:( Nie znam też nikogo, kto miałby takie warunki, abym mogła mu ją z czystym sumieniem oddać. ech te rybki...

W każdym razie AnuSC trochę mnie pocieszyłeś (-łaś)


24.09.2010, 16:07 gosc pisze
user
Ehhh, 25 litrów to jednak za mało jak na welona. Teraz jest malutki, ale dość szybko Ci urośnie i już nawet nie będzie miał się tam jak obrócić. I owszem, a raczej przede wszystkim, taka pojemność dla welona to jak szambo. Welony mają bardzo szybką przemianę materii, dużo wydalają, a taki wewnętrzny filtr to raczej filtracja mechaniczna, nie sprawi, że te odchody znikną. Co do podmiany to najlepiej zmieniać 30% na wodę odstaną, ale przy tak małym akwarium każda podmiana powoduje wahania środowiska.


24.09.2010, 17:20 mam_rybke pisze
user
Trochę mnie to przerasta muszę przyznać... ale dzięki :)

i jeszcze was pomęczę :)

Czy te 25 unieszczęśliwia już nawet takiego malucha? Może mam chociaż rok na skombinowanie lepszego lokum?

matko ich sprzedaż naprawdę powinna być prawnie zakazana bez sprawdzenia, jakimi kto dysponuje warunkami...


24.09.2010, 20:03 gosc pisze
user
Większe akwarium nie jest aż tak dużym kosztem. Ja płaciłam złotówkę za litr. Możesz też kupić używane, na pewno będzie taniej. To będzie inwestycja na przyszłość, bo później jak rybka będzie rosła nie będziesz kupować coraz to większych. Warto o tym pomyśleć :)


24.09.2010, 20:42 mam_rybke pisze
user
Jak tak sobie obejrzałam Twoje rybki... to wiem o czym mówisz. Masz przepiękne akwarium.

Mam chyba taką samą rybkę.

Pomyślę o czymś większym... ciągle o tym myślę. Za rok może się przeprowadzę i wtedy może dałoby się coś większego. Teraz ledwie zmieściłam na półce tę 25-litrówkę.

Dzięki za rady.

Jakby komuś się chciało, dowiem się więcej o tych złotych utrapieńcach :)

Pozdrawiam!


25.09.2010, 23:21 mam_rybke pisze
user
Mam jeszcze kilka profesjonalnych pytań:

1. Co to jest nano-akwarium?

2. Czy rybki śpią (i jak to mniej więcej wygląda)?

3. Warto kupić odmulacz?

Pomóżcie początkującej ;)


27.09.2010, 11:24 mam_rybke pisze
user
A gdzież aktywni członkowie? Liczyłam na jakąś wartką dyskusję :(

Mam jeszcze jedną wątpliwość.

O co chodzi z połykaniem żwirku przez welony??? Czy nie mogę kupić pierwszego lepszego w sklepie? Musi być tak duży aby go nie połknęły czy tak drobny?

Z góry dzięki!


27.09.2010, 23:11 AnuSC pisze
user
Post usunięty


Ostatnio edytowane: 27.09.2010, 23:11

27.09.2010, 23:12 AnuSC pisze
user
1.http://www.google.pl/images?q=nano%20akwarium&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=pl&tab=wi&biw=1680&bih=858

2. Tak śpią (choć nie wszystkie i nie koniecznie w nocy) - po porostu są wyjątkowo spokojne :)

3. Nie wiem czy na tak niewielkie akwarium jest potrzebne, jeśli na dnie odkłada się muł, to możesz kupić jakiś niewielki, ale przy odpowiednim dbaniu o rybkę nie powinno go być dużo, szczególną uwagę należy zwrócić na żywienie - czy po pokarmie nie zostają resztki (u mnie np. po 5 minutach niema śladu po pokarmie) oraz czy roślinki dobrze się chowają i nie gniją.

Jeśli chodzi o żwirek, to nie znam tematu, miałem kiedyś welonkę jak byłem mały, ale nie przypominam sobie żebym miał tego typu problem.

Cóż jak widać nie każdy ma czas zaglądać tutaj codziennie ;)


28.09.2010, 10:57 mam_rybke pisze
user
Dzięki AnuSC :)

Czyli moja rybka spała... trochę przeraził mnie jej bezruch.

odmulacz mnie zainteresował bo pomyślałam, że skoro mam takiego brudaska w tak małym akwarium, to chociaż polepszę jego byt sprzątając wnikliwie od dna.


29.04.2024, 14:50 Reklama pisze
user
Odpowiedz