jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Obsada do 54l
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Obsada do 54l

09.02.2011, 16:12 bialusienki pisze
user
Witam ,
Kupiłem nie dawno akwarium o wymiarach 60x30x30 - 54l . Do akwarium kupiłem podłoże dla roślin, pare skał i taką kryjówkę dla rybek . Posiam grzałkę i filtr oraz pokrywę z światłem . Chcę usłyszeć kilka porad dotyczących tego oto akwarium . Czy czymś podłoże dla roślin zakryć ?(Bo sprzedawca powiedział że trzeba zakryć ) Jakie rośliny ?

Chciałbym mieć coś takiego :
Kirys (gdzieś 5 sztuk )
Gupik ( 2 sztuki ale się rozmnożąszybko )
Zbronjnik ( 1 sztuka)
Zbrojnik Albinos ( 1 sztuka)
Krewetki Red Cherry ( zastanawiam się ile )
Sum rekinowaty [jeśli coś takieog jest] ( nie wiem ile )
Może jeszcze Neonki ( jakieś 8 sztuk)

Nie wiem czy to za dużo , czy Ty rybki mogą żyć w takich warunkach ?

Proszę o poradę ?


Ostatnio edytowane: 09.02.2011, 16:15

09.02.2011, 21:33 rainbow pisze
user
kiryski i sumy raczej nie do krewetek inaczej będą miały smaczne jedzonko , na taki litraż 1 zbrojnik starczy bo 2 będą walczyć o terytorium , do takiego litrażu wybieraj małe rybki
co do podłoża to jakie kupiłeś? jaka granulacja ? jeśli chodzi o podłoże typowo dla roślin o malutkiej granulacji aby oddzielić je od żwirku użyj siatki plastikowej - możesz kupić w ogrodniczym ok 4zl meter , pamiętaj że żwirku w takim wypadku musi byc min 4 cm , jeśli będzie za mało woda może się barwić , rośliny nie będą dobrze sie trzymać w podłożu albo ryby z łatwością wykopią rośliny z podłoża - także żwirku nie żałuj
ja polecam rybkę tęczanka filigranowa - malutka rybka ok 5cm - stadna min 10 szt , moga być z krewetkami , oprócz tego 1 zbrojnik , krewetki ,kilka kirysków , sumów nie polecam - bo po 1 większość gatunków dorasta do sporych rozmiarów - za duże na twe akwa , po 2 sumki lubia wyskakiwać z akwa i mogą atakować krewcie


10.02.2011, 17:28 bialusienki pisze
user
tęczanka filigranowa ( 10 sztuk )
krewetki (ile ?)
zbrojnik albinos ( 1 )
kirys ( 4)



czy do tego moge dodac gupiki ??


Podloze dla roslin . Plakietka - zawiera substancje humusowe wspierające prawidłowy rozwój roślin . Wysokiej ilości mieszank żwiru z naturalną wysoką zawartością żelaza i mikroelementów powoduje szybki rozwój systemu korzeniowego i optymalne przyswajanie składników odżywczych przez rosliny . Plakietka została kolejona . Fabryczna informacja nie jest po polsku .

Co do żwirku mam zamiar położyc kamienie . Kamyczki są rózne malutkie , ale są też takie 2,5 cm - to największe . Czy to będzie skuteczne ?Czy będzie konieczne dokupienie żwirku . Mam też taki żwirek ,,egzotyczny'' o nie naturlnych kolorach- jakieś takie niebieski . Nie podoba mi się.


Interesuje mnie rowniez cyz dla tych rybek trzeba specjlane rosliny ?

Jesli bede sadzil rosliny to po wysypaniu zwirku, czy rosliny a potem zwirek ?


11.02.2011, 06:24 mephisto13 pisze
user
Ja poleciłbym ci:

10-12 neon innes + 4 kirys lub
10 razbora klinowa + 4 kirys lub
10 fantom czarny + 4 kirys

możesz zastosować mieszankę tych ryb tylko musisz pamiętać że to rybki stadne czyli min. 4-6 szt z gatunku i ewentualnie możesz jeszcze pomyśleć o otoskach też bardzo ładna rybka :)

Zbrojnika bym sobie darował i RC ale to jest tylko moja propozyczja


Ostatnio edytowane: 11.02.2011, 06:27

11.02.2011, 14:36 bialusienki pisze
user
Jeszcze tak .
Co myslicieo dodaniu ozdób sztucznych ( krujówka dla ryb ) i tapety ?


Bardzo prosze aby ktos doswiadczony napisal do mnie na gg 250312 . Pierwszy raz zakladam akwa . Mam duuuzo pytan ;]


11.02.2011, 17:42 rainbow pisze
user
ozdoby sztuczne nie są dobrym pomysłem jak chcesz porobić kryjówki wykorzystaj duże płaskie kamienie ,korzenie , na tapete proponuje np jednokolorową folię (czarna lub niebieska) foto tapet nie polecam bo nie wyglądają naturalnie

co do obsady to bardzo dobry wybór -

tęczanka filigranowa ( 10 sztuk )
krewetki (ile ?) ( możesz dać sporo krewetek będą czyścić akwa i są bardzo pożyteczne , moim zdaniem ok 18szt)
zbrojnik albinos ( 1 )
kirys ( 4)
gupiki do tego też mogą być myślę z 5szt


Ostatnio edytowane: 11.02.2011, 17:44

11.02.2011, 19:32 bialusienki pisze
user
Podloze dla roslin . Plakietka - zawiera substancje humusowe wspierające prawidłowy rozwój roślin . Wysokiej ilości mieszank żwiru z naturalną wysoką zawartością żelaza i mikroelementów powoduje szybki rozwój systemu korzeniowego i optymalne przyswajanie składników odżywczych przez rosliny . Plakietka została kolejona . Fabryczna informacja nie jest po polsku .

Co do żwirku mam zamiar położyc kamienie . Kamyczki są rózne malutkie , ale są też takie 2,5 cm - to największe . Czy to będzie skuteczne ?Czy będzie konieczne dokupienie żwirku . Mam też taki żwirek ,,egzotyczny'' o nie naturlnych kolorach- jakieś takie niebieski . Nie podoba mi się.

Prosze odpowiedz do tego .



I dla tych rybek trzeba odpowiednie rosliny ?


12.02.2011, 22:38 rainbow pisze
user
zeleży ile masz tego żwirku , jak masz tyle żeby usypać równo po ok 4cm na dnie to ok , jak masz go mało to dokup , nie używaj kolorowych żwirków bo są nie naturalne i po jakimś czasie puszczą kolor , co do roślin to dla rybek to zupełnie obojetne , jakie rosliny u ciebię będą rosły zależy od tego jakie masz oświetlenie i czy używasz co2 w baniaku ?


12.02.2011, 23:11 bialusienki pisze
user
Mam zamiar dokupić butle co2 i wpuszczać . Jak będę rośliny sadzil to na jakim etapie ?

Zwirek dokupie . malo mam .

Rosliny sadzic w zwirku ? ( Pod tym podloze dla roslin)
Czy posadzic je w podlozu dla nich i przysypac zwirkiem ? Po posadzeniu .

Jeszcze co do obsady . Jaka tempearaturę zastosować aby pasowało wszystkim ? 25 ?


Ostatnio edytowane: 13.02.2011, 17:18

13.02.2011, 21:03 rainbow pisze
user
najpierw sypiesz podłorze dla roślin , potem kładziesz siatke na to żwirek , wysypujesz żwirek i dopiero sadzisz rośliny , zbyt długie korzenie przycinasz troche, do żwirku sadzisz rośliny tak aby SAME korzenie były przysypane , ryby wpuszczasz po jakimś czasie np 2 tyg. przez te dwa tyg filtr chodzi cały czas oraz oświetlenie dziennie jakieś 10 godz.temp. około 24 st starczy , najpierw urządz akwa , niech rośliny się zakorzenią a dopiero po tym myśl o obsadzie , na taki litraż wybieraj małe nie agresywne ryby , poczytaj trochę o rybach na necie , niektóre gatunki niszczą rośliny też musisz o tym pamiętać także zanim zdecydujesz się na jakiś gatunek poczytaj trochę o nim, nie wierz sprzedawcy w sklepie zoologicznym bo duża szansa że wciśnie ci drogie ryby tylko po to by je sprzedać i zarobić


29.03.2024, 01:54 Reklama pisze
user
Odpowiedz