jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Offtopic czyli luźne rozmowy » Forum » problem z glonami i podłożem
rejestracja przypomnienie hasła
Offtopic czyli luźne rozmowy

Offtopic czyli luźne rozmowy

W tej grupie można porozmawiać na tematy luźno związane lub nie związane z akwarystyką

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy35 członków 67 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
11.05.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (45) Latifa Latifa (33)
Odpowiedz

Offtopic czyli luźne rozmowy

problem z glonami i podłożem

28.01.2012, 13:20 thomas531 pisze
user
z wkładami to masz duży wybór , zamiast węgla włóż np bioceramikę albo gąbkę, ja kupiłem ostatnio wkład z włókna kokosowego, musisz zmienić te podłoże na drobny żwir bo ten biały grys nie nadaje się kompletnie, co do testów to warto mieć zawsze kiedy coś się dzieję można sprawdzić czy coś nie tak z wodą mamy i łatwiej ustalić w czym problem ,zwłaszcza ludziom na forum, zeby móc udzielić skutecznie pomocy ,potrzeba jak najwięcej danych o zbiorniku


28.01.2012, 13:25 PAWWAL21 pisze
user
tego grysu już nie mam dawno wyciągnąłem został bardzo mała ilość bo kamienie które mam nie stoją muszę dokupić coś drobnego dziś wybieram się do akwarystycznego tylko te które w poznaniu odwiedzam nie mają nic godnego co by zwróciło moja uwagę a może mi ktoś jakiś poleci zastanawia mnie fakt zmiany tego wkładu gądka w filtrze też jest a węgiel leży w koszyczku ale czy jak uda mi się zmienić zawartość koszyczka to czy napełnić go innym wkładem do pełna czy nie


28.01.2012, 15:55 thomas531 pisze
user
do pełna, polecam ci żwir kwarcowy , niestety musisz te resztki wyciągnąć też bo zatwardzają wodę nawet w małych ilościach, ja kupowałem przez allegro, dostaniesz taniej niż w sklepie i większy wybór


28.01.2012, 17:20 PAWWAL21 pisze
user
no więc jestem po wizycie w sklepie i w filtrze nie ma już węgla jest wkład z wypalanej glinki dokupiłem jeszcze 3 brzanki no i do tego roślinkę "hygrophila siamensis" no i do urozmaicenia diety larwę komara czarnego niedługo zaktualizuje galerie swojego zbiornika nadal nie mam tła po głowię mi chodzi najzwyczajniejsze tło błekitne


28.01.2012, 18:33 thomas531 pisze
user
bardzo dobrze z tym wkładem, ale z tego co się orientuję to nie jest działanie tego wkładu jest do 3 miesięcy, biokulki, lub bioceramika jest na stałe i nie trzeba wymieniać okresowo, brzanki to ryby stadne i powinno ich byc 6-10 szt. jakie to brzanki dokładnie, jako tło najlepiej brystol czarny albo czarna folia samoprzylepna bo nawet tak się zamoczy to nic się nie stanie, co do pokarmów to bardziej polecam kupić mrożonkę i podawać jako podstawowy pokarm, z żywym jest ryzyko że można zawlec jakieś pasożyty albo choroby, nie oznacza to że wcale nie podawać , jak kupuję od czasu do czasu żeby ryby miały rozrywkę


30.01.2012, 15:05 pompka96 pisze
user
co sądzicie o czarnym bazalcie?czy można zrobić mieszankę żwir kwarcowy + czarny bazalt,może macie inne pomysły na dobre podłoże,bo muszę zmienić na nowe ponieważ piasek i żwirek to nie dobre połączenie!walka z glonami trwa!!!


30.01.2012, 23:27 thomas531 pisze
user
nie wiem czy będzie to dobrze wyglądało, co do bazaltu, to musisz szukać o gładkich krawędziach, bo jest też o ostrych co może ranić ryby zwłaszcza denne ja używam drobnego żwiru kwarcowego 1-2mm i rośliny świetnie rosną do tego ryby bez problemu mogą sobie przekopywać nie robiąc sobie krzywdy


31.01.2012, 15:00 pompka96 pisze
user
dzięki dam znać jak zmienię podłoże


15.05.2024, 23:47 Reklama pisze
user
Odpowiedz