jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Oświetlenie » Forum » Oświetlenie nocą
rejestracja przypomnienie hasła
Oświetlenie

Oświetlenie

Świetlówki T5, T8, lampy HQI, pokrywy i inne.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy18 członków 38 dyskusji

Właściciel

adamus1305

adamus1305
Data utworzenia
12.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

aba_froger aba_froger (4) beata beata (4)
Odpowiedz

Oświetlenie

Oświetlenie nocą

03.02.2010, 10:52 beata pisze
user
Moja pierwsza noc z neonami- 6 godzin bez oświetlenia i rano szok,ani jednej ryby,neony straciły kolor. Trochę to trwało zanim wróciła barwa i zebrały się w ławicę. Czy powinnam oświetlać akwa całą dobę?


03.02.2010, 18:33 dori2811 pisze
user
Nigdy nic takiego mi się nie przytrafiło-moje rybcie mają ,,cisze nocną,,od 22giej i żyją sobie tak już 5 lat :)) dlatego uważam że nie ma potrzeby oświetlac całą dobę.


03.02.2010, 19:45 joda0103 pisze
user
Akwa powinno się oświetlać maksymalnie 10godz dziennie,nie więcej.Jest to pierwsza noc neonków,więc może muszą sie przystosować do nowych warunków.pozdrawiam :-)


03.02.2010, 20:40 Latifa pisze
user
Z tego co wiem to może się świecić nawet 16 godzin. Znam osoby, które zostawiały zapalone jak gdzieś wyjeżdżały i nic się tam złego nie stało, ale może to nie najlepiej wpływać na ich zdrowie, bo każde stworzenie śpi. Jak wiadomo ryby nie mają powiek wiec przy świetle sobie za bardzo nie pośpią. Może Twoje rybki nie przystosowały się jeszcze do nowych warunków i po prostu światło dzienne je wystraszyło, po ciemności w nocy.

patrz mój nowy profil -->jasminaa

05.02.2010, 07:11 beata pisze
user
Dziękuję, za odpowiedzi:)Neony nie tracą już tak mocno koloru, za to zyskały białe kropeczki:(


06.02.2010, 09:17 SaDzIo89 pisze
user
beata pisze:
Neony nie tracą już tak mocno koloru, za to zyskały białe kropeczki:(

Jeżeli jedna ryba ma na sobie więcej kropek to prawdopodobnie ospa,lecz jeśli są to pojedyncze białe punkty to pewnie pleśniawka,przyczyna pleśniawki może być m.in. zbyt niska temperatura bądź zbyt wysokie ph wody,musisz zbadać parametry wody w akwarium i szybko zacząć działać żeby nie pozbyć się obsady...

tu masz linki jak radzić sobie z wymienionymi przeze mnie chorobami:

Pleśniawka - http://pl.wikipedia.org/wiki/Saprolegnioza
Ospa - http://pl.wikipedia.org/wiki/Ichtioftirioza


co do oświetlenia,sam na noc wyłączam,lecz czytałem ze można także w pobliżu akwarium zapalić kilku watowa lampkę (nie więcej niż 5W) wtedy rano ryby po zapaleniu światła nie będą w szoku :)


15.04.2013, 03:50 gucio pisze
user
kolega EDYTAB nas ze spamował to leprze niż ale urawł :)

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

15.04.2013, 03:54 gucio pisze
user
pewnie jakaś hurtownia czy coś w tym stylu bo taka sama odpowiedz na wszystko
kupta nie pytajta
pozdrawiam

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

Ostatnio edytowane: 15.04.2013, 03:59

15.04.2013, 03:58 gucio pisze
user
panie ze szkła na przeciwko jakie świetlówki do mojego baniaka ?
może jakiś rabat ?

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

19.04.2013, 16:53 edytab pisze
user
Po pierwsze nie kolega tylko koleżanka jeśli już Po drugie kolega gucio o nic nie pytał więc nie wiem skąd takie stwierdzenie że na wszystko taka sama odpowiedz Po trzecie dlaczego spam? Nie ma żadnej nazwy firmy czy coś więc się z tym nie zgodzę


20.04.2024, 04:45 Reklama pisze
user
Odpowiedz