jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rośliny akwariowe » Forum » LOTOS TYGRYSI
rejestracja przypomnienie hasła
Rośliny akwariowe

Rośliny akwariowe

Nawożenie i pielęgnacja akwarium roślinnego.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy87 członków 133 dyskusji

Właściciel

Anais

Anais
Data utworzenia
10.04.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (47) frasunek30 frasunek30 (33)
Odpowiedz

Rośliny akwariowe

LOTOS TYGRYSI

25.01.2013, 18:35 1983LECH pisze
user
CZY DA SIĘ COŚ ZROBIĆ BY LOTOS TYGRYSI NIE DORASTAŁ DO POWIERZCHNI WODY?


25.01.2013, 19:09 gosc pisze
user
Należy regularnie obcinać licie powierzchniowe oraz częściowo uszkadzać system korzeniowy poprzez delikatne podrywanie rośliny z podłoża. Tylko że wtedy nie można liczyć na to że roślina zakwitnie.


06.02.2013, 20:25 1983LECH pisze
user
NIESTETY PODCINANIE NIE PRZYNOSI ZAMIERZONEGO EFEKTU, ANI USZKADZANIE KORZENI..
A CZYM SPOWODOWANE JEST TAKIE ZACHOWANIE? W MNIEJSZYM BANIACZKU(25L) NIE MIAŁEM Z TYM PROBLEMU A W 200L MAM. CZY TO MOŻE PRZEZ OŚWIETLENIE..DZIĘKI ZA PODPOWIEDZ CEZARY!!


06.02.2013, 21:49 gosc pisze
user
Witam. Jeśli mogę coś podpowiedzieć na temat oświetlenia dla lotosa tygrysiego to znalazłem informację w książce o roślinach akwariowych że 0,5 W / litr wody w przypadku tej rośliny jest wystarczające. Natomiast przy słabszym oświetleniu liście lotosa tygrysiego ponoć osiągają mniejsze rozmiary.


07.02.2013, 18:08 _edzia_ pisze
user
To mi we wszystkich zoologach mówili że 0,5 to za mało dla lotosa, więc oblizywałam się smakiem...a Ty mi tu teraz piszesz że może być?!
CEZARY masz u mnie całusa a jutro lecę na zakupy :D


07.02.2013, 18:33 gosc pisze
user
Witam. Jak już pisałem w poprzednim poście informację tą zaczerpnołem z książki o roślinach akwariowych. Sam niestety lotosa tygrysiego w swoim akwarium nie mam , choć kto wie może kiedyś i dla tej rośliny znajdzie się miejsce w moim zbiorniku. A Tobie życzę jutro udanych zakupów i liczę na zdjęcia nowo zakupionego lotosa.


20.04.2024, 01:01 Reklama pisze
user
Odpowiedz