jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rośliny akwariowe » Forum » cabomba - problem...
rejestracja przypomnienie hasła
Rośliny akwariowe

Rośliny akwariowe

Nawożenie i pielęgnacja akwarium roślinnego.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy87 członków 133 dyskusji

Właściciel

Anais

Anais
Data utworzenia
10.04.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (47) frasunek30 frasunek30 (33)
Odpowiedz

Rośliny akwariowe

cabomba - problem...

19.09.2009, 10:24 Deli pisze
user
wiec z tego co widac na fotkach moim zdaniem jest niedobor potasu i fosforu na 97% to wlasnie ich wina. A co do tego oswietlenia juz na oko mi sie wydaje ze bedzie to mala ilosc w wiec Co2 i nawzy bede tu raczej zbedne. moim zdaniem pomysl nad akwarium w stulu low tech lub zwyczajnie doloz swietlowke. Co do nawozow polecam sole sa niedrogie a samemu mozna uzupelniac braki jakiegokolwiek pierwiastka :)


19.09.2009, 11:09 pelasia105 pisze
user
o jeju same kłopoty mam z tym akwa. chyba mi nie służy akwarystyka :( jadę dziś do akwarystycznego więc popatrzę za lepszym oświetleniem . spróbuję też wymyśleć coś z tym Co2 na próbę może jakiś mały zestawik uda mi się znaleść :) Dzięki Deli za tak szybka odpowiedź :)


19.09.2009, 12:10 Deli pisze
user
sluchaj jak oswietlenie to proponuje stronky zoolight.pl lub aqvalight ceny sa o wiele nizsze niz w sklepach. Jezeli chwilowo brak Ci kasy na butle Co2 to zrob bimbrownie na jakis okres bo gotowe zestawy sa drogie.,,o jeju same kłopoty mam z tym akwa. chyba mi nie służy akwarystyka :(" to sobie wybij z glowy:P moim zdaniem to ze na poczatku sa porblemy to bardzo dobrze jak dla Ciebie bo wiele sie nauczysz ;) przyda Ci sie to w przyszlosci:D sam nie raz mowilem ze mam juz dosc chyba sprzedam akwarium a jednak sie powstrzymalem i ciesze sie bo coraz wiecej problemow ucze sie rozwiazywac sam bez pomocy innych (chociaz czasem i ona jest niezbedna) :P


19.09.2009, 13:10 Anais pisze
user
zyga1488 pisze:
ja kupiłem butlę 1,5kg w serwisie BHP i PPoż za 60zl plus reduktor w narzędziowym za 37zl do tego wężyk i dyfuzor ze spieku ceramicznego z allegro za 39zl, dużo taniej jak zestawy na allegro ;], wcześniej rok czasu działałem na bimbrowni w przeliczeniu butla wychodzi dużo taniej(cukier+drożdże co 2 tygodnie)

Zgadzam są że gotowe zestawy są drogie ale gdy samemu się ja kompletuje wychodzą w tej samej cenie a nawet drożej :D

Poza tym zależy co chcemy mieć w zestawie (szklane elementy są tańsze niż plastikowe) Ja także przerabiałam butlę z O2 na Co2 - i to faktycznie tańsze rozwiązanie niż kupno w akwarystycznym butli CO2.
Jednak zestaw pzryżadów do podłączenia CO2 który zakupiłam własnie jako zestaw okazał się tańszy niż gdybym miała go kupować pojedynczo wszystkie jego elementy :)
Poza tym lepiej zainwestować w większa butle i zadziej ja nabijać bo benzyna też kosztuje :)

Co do tego zestawu to co chcesz kupić - nie opłaca się za taka cenę kupować taki zestaw ! Przemyśl to jeszcze widziałam lepsze oferty z lepszym wyposażeniem za taka cenę :)

A bimbrownie uważam za dość niespieczony wynalazek... i nie polecam początkującym oraz tym którzy mają dużo obowiązków :/
Deli pisze:
sam nie raz mowilem ze mam juz dosc chyba sprzedam akwarium a jednak sie powstrzymalem i ciesze sie bo coraz wiecej problemow ucze sie rozwiazywac sam bez pomocy innych (chociaz czasem i ona jest niezbędna)

Forum po to jest własnie aby dzielić się swoimi problemami oraz swoimi sukcesami Samotne rozwiązywanie problemów nie raz kończy się tragicznie... :(


Co do doboru światła to:

1) musisz posiadać odpowiednio dobrane stężenie światła na l wody w twoim akwarium - wybierz odpowiednia moc świetlówek :)

2) następnie sprawdź spektrum światła np dla roślin 2800K a dla rybek 18000K

3) wybierz typ świetlówek - T5 lub T8

4) sprawdź jaka maja klasę energooszczędność - nie marnujmy energii :)

Ja osobiście polecam świetlówki z których jestem zadowolona niesamowicie: T8 HAGEN -Glo ^^

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

Ostatnio edytowane: 19.09.2009, 13:21

19.09.2009, 13:34 Deli pisze
user
Cytat:
Jednak zestaw pzryżadów do podłączenia CO2 który zakupiłam własnie jako zestaw okazał się tańszy niż gdybym miała go kupować pojedynczo wszystkie jego elementy :)
Poza tym lepiej zainwestować w większa butle i zadziej ja nabijać bo benzyna też kosztuje :)

nie zgodze sie z tym;p poniewaz zestaw nas ogranicza a pojedyncze elementy pozwalaja na dobranie elementow wedlug potrzeb kazdego:P a co do wielkosci butli to chyba tez wedlug wlasnego uznania xD


19.09.2009, 14:10 Anais pisze
user
Hym, ale mówię ze ja liczyłam pojedyncze elementy oraz zestaw i wyszło taniej :) Na rynku jest taka gama zestawów tylu firm ze każdy znajdzie taki jaki mu pasuje :D A łatwo sprawdzić ze zestaw danej firmy kosztuje mniej niż jego części osobno ^^

Ale im większa butla tym rzadziej trzeba ja nabijać - wy chyba macie strasznie dużo czasu bo ja akurat wole go ekonomiczniej wykorzystać (niż na jeżdżenie aby napełniać butle, raz na pół roku starczy)^^

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

19.09.2009, 21:50 pelasia105 pisze
user
właśnie zapodałam CO2 , może uratujemy sytuacje :)


19.09.2009, 22:03 Deli pisze
user
tylko na noc wylacz bo rybki podusisz;)


19.09.2009, 23:23 Piotrek pisze
user
pelasia105 - skoro zaczęłaś zabawę z CO2 to polecam zakup stałego testu CO2 (fajny test ma JBL) - będziesz na bieżąco wiedzieć czy ilość CO2 jest odpowiednia.

Jeśli chodzi o wyłączanie co2 na noc - są dwie szkoły, jedni mówią że warto wyłączać - ponieważ w nocy rośliny nie potrzebują tak dużo dwutlenku jak w dzień no i oszczędność gazu w butli... natomiast pojawiają się wahania pH - a duże wahania są szkodliwe dla zwierząt.

Dlatego też, ja nie wyłączam co2 na noc - a ilość dozowanego co2 co parę dni zwiększam minimalnie (zaworek precyzyjny) aby dojść do momentu w którym będzie go nieco powyżej wartości optymalnej - ale żeby nie zrobić szkody rybom.


20.09.2009, 08:56 pelasia105 pisze
user
no i mineła pierwsza noc z Co2 . nie wyłączyłam na noc i zostawiłam zapalone światło, jak narazie żadna rybka nie padła. Co2 mam pożyczony na próbę od sąsiada zestawik Tetry z nie dużym dyfuzorem , zobaczę jak sie przyjmie jeżeli będzie poprawa to kupie taki sam . Dyfuzor jest nie wielki , nie rzuca się za bardzo w oczy ( dyfuzor plastikowy z Filtrusa zajął by mi 1/3 akwa :/ ) a litrowa butla ponoć starcza no dość długo :) teraz muszę się rozejrzeć za testem bo bez niego to chyba tak nie bardzo .


28.03.2024, 15:24 Reklama pisze
user
Odpowiedz