jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rośliny akwariowe » Forum » Żabienica traci kolor
rejestracja przypomnienie hasła
Rośliny akwariowe

Rośliny akwariowe

Nawożenie i pielęgnacja akwarium roślinnego.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy87 członków 133 dyskusji

Właściciel

Anais

Anais
Data utworzenia
10.04.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (47) frasunek30 frasunek30 (33)
Odpowiedz

Rośliny akwariowe

Żabienica traci kolor

19.01.2010, 20:31 Artur pisze
user
samym co2 nic nie zdziałasz, przyspieszysz tylko apetyt roślin, co w efekcie i tak poprowadzi do ich obumarcia bo nie będą miały makroelementów niezbędnych dla ich wzrostu. Oprócz Co2, który jest oczywiście niezbędny dla właściwego wzrostu roślin, konieczne są nawozy.
Na początek, w każdym nowym zbiorniku nawożenie powinno się zacząć od potasu, bo azotu na pewno trochę poszło z wodą wodociągową więc starczy.
Dajesz potas, jak zauważysz że rośliny mimo wszystko nie są w dobrej formie, zaczynają blednąć, podajesz azot, uważaj żeby nie przesadzić z azotem bo inwazja glonów jest pewna jak w banku.
Jeśli tylko zauważysz zielonkawy nalot na szkle akwarium, zalecam od razu odstawić nawozy i podmienić trochę wody, w Twoim przypadku około 10-15 litrów.
Proponuję zakupić sole KNO3 i k2so4, na początek wystarczy.
W sieci są dostępne kalkulatory nawożenia dzięki którym przeliczysz ilość soli jaką trzeba wymieszać z wodą aby zrobić roztwór dobry dla Twojego akwarium.

No i oczywiście tak jak pisał Deli - oświetlenie - 15W to stanowczo za mało.
Powinno być około 0.4 - 0.5W na litr, również ilość lumenów ma znaczenie, ale to póki co możesz pominąć, tym bardziej że wątpię abyś dostała takie świetlówki do swojego akwarium....


19.01.2010, 21:37 beata pisze
user
Dziękuję za rady, wszystkie uważnie przeczytałam( robię notatki:) Bimbrownię wraz z przepisem na zacier znalazłam.
Zaczynam podejrzewać, że roślinki mogły być źle przetransportowane.Był mróz a właściciel świeżo je dostarczył, mokre w woreczkach foliowych.Jutro jadę kupić testy, zbyt długo z tym zwlekałam a chciała bym za dwa tygodnie wpuścić pierwsze rybki:)
Dobrze mieć taką grupę wsparcia jak Wasza:) DZIĘKUJĘ


20.01.2010, 15:05 dzygi pisze
user
http://dastinaqwa.republika.pl/porady/indexph.html

Pozdrawiam

26.04.2024, 17:31 Reklama pisze
user
Odpowiedz