jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rozmnażanie i ciąża » Forum » Gurami para
rejestracja przypomnienie hasła
Rozmnażanie i ciąża

Rozmnażanie i ciąża

Tarło, narybek, ikra, sposoby hodowli.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy46 członków 131 dyskusji

Właściciel

Marco

Marco
Data utworzenia
22.07.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

kubanowy22 kubanowy22 (4294967295) Mlody94 Mlody94 (22)
Odpowiedz

Rozmnażanie i ciąża

Gurami para

19.12.2013, 21:46 cobra pisze
user
gurami miały bardzo intensywne kolory i samiec zaczoł ganiać samicę po akwarium, dlatego zdecydowałem się rano samca odłowić ,po obiedzie samicę. tak wyczytałem. fakt gniazda nie zrobił ale samica mu się wykładała. po jakim czasie mogę ponownie spróbować, a może poczekać jeszcze


19.12.2013, 22:42 badis pisze
user
U mnie wyglądało to tak że kiedy już obydwie ryby znalazły się w akwarium tarliskowym to samiec rozpoczoł budowę gniazda na drugi dzień rano , a po południu ryby przystąpiły do tarła. Przez cały czas kiedy samiec był zajęty budową gniazda samica była schowana między roślinami , a kiedy tylko wypłyneła zaraz przez samca byla przeganiana i dopiero kiedy gniazdo było już gotowe samiec pozwolił zbliżyc się samicy do siebie. Piszesz że samicę masz już trochę pokaleczoną , a więc jesli nie ma ona możliwości ukrycia się przed samcem to ja bym ją odłowił i dał jej nieco odpocząć , choć tak jak pisałem wyżej u mnie ryby przystąpiły do tarła dopiero na drugi dzień.


06.01.2014, 20:07 corea pisze
user
hej u mnie w akwarium ogólnym doszło do tarła ale samiec nie buduje gniazda co mam zróbić?


06.01.2014, 20:07 corea pisze
user
hej u mnie w akwarium ogólnym doszło do tarła ale samiec nie buduje gniazda co mam zróbić?


06.01.2014, 20:07 corea pisze
user
hej u mnie w akwarium ogólnym doszło do tarła ale samiec nie buduje gniazda co mam zróbić?


09.01.2014, 17:16 cobra pisze
user
witam wszystkich. mam problem . dwa dni temu żałobniczki zniosły ikrę. po 48 godz nic nie widać młodych. ikra poro rzucana po całym kotniku


29.04.2024, 11:17 Reklama pisze
user
Odpowiedz