jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Zrób to sam » Forum » montowanie dodatkowej swietlowki w pokrywie
rejestracja przypomnienie hasła
Zrób to sam

Zrób to sam

DIY - Czyli zrób to sam. Wasze własne projekty i patenty na sprzęt, dekoracje, itp.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy33 członków 23 dyskusji

Właściciel

freeze80

freeze80
Data utworzenia
26.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (9) freeze80 freeze80 (8)
Odpowiedz

Zrób to sam

montowanie dodatkowej swietlowki w pokrywie

11.11.2011, 15:36 alaroko pisze
user
Ups, mam problem. Najwieksza swietlowka jaka zmiesci sie w moim akwarium mozei miec 50cm (nie wiecej), bo pokrywa ma takie wymiary. Czy istnieja swietlowki 18w mniejsze niz 59cm(tylko takie znalazlam w internnecie), czy musze zainstalowac jeszcze jedna 15w i czy to by wystarczylo na 63l(akwa roslinne)?


12.11.2011, 10:18 mephisto13 pisze
user
Myślałeś nad świetlówkami T5 są mniejsze ale wydajniejsze niż T8. Problem jest taki że musisz mieć statecznik elektoniczny.
15W dla 63L akwarium to jest takie graniczne min. co do akwarium roślinego LT to troszkę mało wtedy musisz wybrać rośliny bradzo mało wymagające takie jak anubiasy one lubią rosnąć w półmroku. Więc bardzo wiele roślin ci odpadnie. Może jeszcze nurzaniec śrubowy może żabienica amazońska. Musisz poszukać na forach coś o roślinach bradzo mało wymagających.


12.11.2011, 13:30 alaroko pisze
user
Jesli elektroniczny to taki podlaczany do pradu, to taki mam. Co do roslin,to bardzo mi zalezy na wygladzie mojego akwa i postaram sie o to oswietlenie.


12.11.2011, 17:21 alaroko pisze
user
A moze z tymi swietlowkami to 2x15w t8. Czy to wystarczy? A 3x15w oplaca sie?


13.11.2011, 13:55 malizna pisze
user
Jeżeli zainwestujesz w 3x15 to raczej CO2 by się zdało bo od glonów się nie odpędzisz, a druga sprawa czy podjęłaś decyzję dotyczącą roślin jakie chcesz mieć w szklance. Może jest niepotrzebne dodatkowe oświetlenie,null bo wybierzesz rośliny, które nie potrzebują dużo światła. Czyli najpierw obsada później dodawanie światełka.
Pozdrawiam


13.11.2011, 15:47 alaroko pisze
user
jeszcze nie podlelam decyzji jesli chodzi o roslinki(strzasznie duzo tego). Postaram sie to zrobic jak najszybciej


27.04.2024, 16:50 Reklama pisze
user
Odpowiedz