jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » kto wie?
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

kto wie?

14.01.2010, 23:28 malizna pisze
user
bedac dzisiaj w sklepie akwarystycznym zauwazylem ryby hodowany w akwariach podobnych do slodkowodnych natomiast byly to slone. jestem w anglii i nazwa angielska mi nic nie powiedziala, ktora juz zapomnialem. bardzo sie zainteresowalem tym rodzajem akwarystyki. powiedzcie mi polska nazwe i gdzie moge o tym duzo poczytac


15.01.2010, 22:17 joda0103 pisze
user
cześć,pewnie chodzi ci o akwarium morskie.W Anglii nazywa się to marine tank(morskie akwarium),słodkowodne akwarium to tropical tank.Tez jestem w Anglii i mam rybki słodkowodne.Jeśli chcesz poczytać o tym to wpisz w internecie akwarystyka morska i wyskoczą Ci wyniki.Akwarium morskie jest trudniej utrzymać i o ile wiadomo jest droższe w utrzymaniu,napewno w Anglii ale ślicznie wygląda takie akwarium.mam nadzieje ,że troche pomogłam


15.01.2010, 23:15 malizna pisze
user
w zadnym wypadku nie chodzi tu o marine tank a dokladnie chodzi o ryby ktore sa nazywane jako brackish fish czyli slonawe ryby ale nic innego nie bylem w stanie uzyskac od sprzedawcy.


16.01.2010, 09:57 joda0103 pisze
user
to ja nawet nie słyszałam tu o takich akwach.pozdrawiam


16.01.2010, 20:33 gosc pisze
user
z tego cowiem to jest specjalna książka : "Brackish-Water Fish - An Aquarist's Guide to Identification, Care and Husbanddry" Aqualog.
Tutaj jest o tym strona --> http://badmanstropicalfish.com/brackish/brackish.html
z tego co zrozumiałam, to są to akwaria biotopowo-środowiskowe, w których woda jest średnio zasolona i ma na celu odtworzenia tej czesci wodnego wsiwata, gdzie np. rzeka uchodzi do morza i woda się miesza. Co do gatunków to są to np. srebrzyce (Monodactylus argenteus), babki karłowate (Brachygobius xanthozona ), choc oczywscie wszystko zalezy od poziomu zasolenia i tolerancji poszczegolnych gatunkow. Swoją drogą to bardzo ciekawy typ zbiornika i napewno godny spopularyzowania ;)


15.05.2024, 05:11 Reklama pisze
user
Odpowiedz