jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Mętna woda.
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Mętna woda.

06.02.2010, 14:38 tosa pisze
user
Witam, może ktoś mi pomoże, w 24l akwarium mam parę pielęgnic zebra i ich młode w ilości ok. 200 szt. od 2 dni mam mętną wodę i nie wiem co jest przyczyną tego, domyślam się, że mogłem trochę przekarmić ryby, ale nie jestem tego pewien. Do tej wody wlałem 1.5 ml bactosanu (wybielacza optycznego) ale nie wiem czy dobrze zrobiłem, filtr mam mały ale działa na wysokich obrotach. Doradźcie co ma zrobić jak to nie pomoże. Czy wymiana wody całkowita lub częściowa może pomóc czy lepiej tego nie robić, młode mają ok. 1 tyg. Dzięki za odpowiedź:)


07.02.2010, 10:24 SaDzIo89 pisze
user
Po pierwsze - zbiornik jest przerybiony o jakies 200 ryb!!! mimo ze sa to mlode rybki to kazda z nich potrzebuje swojej przestrzeni,a z pewnoscia w 24 litrowym baniaku tego im brak :/ wiec ZREDUKUJ OBSADE,
Po drugie - srodek ktory dodales poprawi jedynie efekt optyczny wody,a co z jej parametrami...?
No i po trzecie - Proponuje podmienic znaczna czesc wody (jakies 70%) ,przy czym musisz sobie przygotowac wode idealna pod wzgledem parametrow do tej w ktorej ryby pływają obecnie i znacznie zmniejszyc karmienie rybek.
Życze powodzenia.


07.02.2010, 17:34 Quetz pisze
user
SaDzIo89 pisze:
Po pierwsze - zbiornik jest przerybiony o jakies 200 ryb!!! mimo ze sa to mlode rybki to kazda z nich potrzebuje swojej przestrzeni,a z pewnoscia w 24 litrowym baniaku tego im brak wiec ZREDUKUJ OBSADE,
.
Jakie zredukuj obsadę, to tygodniowy narybek, co ma z nimi zrobić? Idealnie byłoby zwiększyć zbiornik. Ale jak się nie da... 24l to dwa wiaderka. Co dzień odstawiać jedno wiaderko 10-12l na 24h, może jakiś uzdatniacz i podmiana...
Ja bym nie szalał z więcej niż 50% podmiany przy narybku, ale za to codziennie.


30.04.2024, 02:55 Reklama pisze
user
Odpowiedz