jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Pierwsze kroki, co wybrać?
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Pierwsze kroki, co wybrać?

04.11.2011, 14:44 Marcelk pisze
user
Witam Wszystkich,

Jestem w trakcie zakładania akwarium - zdjęcie w galerii. Woda już odstała ponad tydzień, została uszlachetniona. Pozostają teraz mieszkańcy. Czy mógłbym Was prosić o sugestie jakie ryby będą najbardziej odpowiednie do takiej aranżacji ? Akwarium nie jest duże, 60 litrów, więc i ryby nie mogą być zbyt duże. Najbardziej pasowałby mi neonki ale to nie jest ich naturalne środowisko. Bardzo proszę o pomysły uwagi.


04.11.2011, 17:07 rainbow pisze
user
to zależy co ci się podoba , do 60 L nadają się takie rybki jak np gupiki , neony , razborki , krewetki , kardynałki , danio , otoski , możesz wybrać 1 gatunkowe np parkę małych pielęgniczek np kakadu lub ramireza


04.11.2011, 23:10 Marcelk pisze
user
Bardzo dziękuję za sugestie, to zawsze są cenne informacje. Trafiłem dzisiaj na pasjonatę tematu w sklepie akwarystycznym i dostałem od niego wiele cennych uwag i sugestii. Wybór ostatecznie padł na 5 neonków, 1 kiryska, 5 danio różowych, 2 gubiki. Docelowo dokupię jeszcze 7 neonków, 1 kiryska i ewentualnie jakiegoś glonojada.


06.11.2011, 12:53 Mlody94 pisze
user
Neonki są ok ale jak dokupisz jeszcze te 7szt. Jakie to są neonki.
Kirysek ryba stadna 5 lub 6szt minimum :) Jakie kiryski
Danio to ryba ruchliwa więc nie wiem czy trochę nie bd miała za mało miejsca. Ja bym ich nie kupował :)
Gupiki 2 samice i samiec :)
Glonojad za małe akwa.

Moja propozycja
10 neonów inessa
6 kirysków pstrych
3 gupiki :)

www.akwarium-mlody.blog.onet.pl

16.05.2024, 00:17 Reklama pisze
user
Odpowiedz