jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Aranżacja akwarium » Forum » korzeń - konar z wierzby do akwarium ?
rejestracja przypomnienie hasła
Aranżacja akwarium

Aranżacja akwarium

Wystrój akwarium, ozdoby, rozplanowanie, tło.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy16 członków 38 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
24.05.2010

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

bielu bielu (5) Piotrek Piotrek (4)
Odpowiedz

Aranżacja akwarium

korzeń - konar z wierzby do akwarium ?

24.06.2010, 21:09 slawek pisze
user
czesć mam pytanie czy konar z wierzby będzie do akwarium i nie zaszkodzi to rybom ani rośliną morze ktos ma inne pomysły słyszałem że wypuszcza jakieś soki ale nie wiem czy to prawda .Proszę o komentarze

slawek

21.12.2010, 20:54 Radek pisze
user
Prawdopodobnie nie będzie tonął. Prawdopodobnie puści również soki oraz będzie gnił. Jeżeli masz już ryby w akwarium raczej nie ryzykuj. Bezpieczniej będzie kupić w sklepie spreparowany (sporej wielkości do 112l kosztuje 20zł)

POZDRAWIAM.


27.02.2011, 19:02 boskiwaldi pisze
user
najlepszy jest korzeń wyjęty z wody , odgotowany z 3 krotną zmianą wody (solonej - zabija drobno ustroje i odkaża ) gotowany tak by cały był zanurzony i docisnięty to zapobiegnie wynurzaniu się go z wody


27.02.2011, 20:27 rainbow pisze
user
korzeń przedewszystkim musi być martwy , czyli najlepiej gdyby jakiś czas już był odcięty od drzewa , od wierzby może byc , ale najpierw muszisz go dłuuuuugo suszyć , potem moczyć , znowu suszyć , potem gotować kilka godzin w wodzie z solą , i znów suszyc , potem moczyć i sprawdzać czy nie pleśnieje , nie gnije , czy woda nie kwitnie od niego - oczywiście wszystko robisz w misce , wiadrze , absolutnie nie wsadzaj do akwa póki nie będziesz pewny że jest on martwy , co do korzeni to dużo razy preparowałam je i z doświadczenia wiem że "świerze " drzewa to nie takie hop siup i do akwa


23.04.2011, 17:24 minio83 pisze
user
A ja mam takie pytanie ? z jakich dzew mozna uzywac korzenie jakie sa najlepsze wiem ze musi byc martwy i ze musi lezec w wodzie ale czy moze to byc buk czy swierk czy moze jakies z owocowych dzew co polecacie ?


23.04.2011, 18:14 mephisto13 pisze
user
Powinno to być drzewo liściaste, wysuszone i opowiednio spreparowane.


09.06.2011, 21:03 FantaClub pisze
user
oby nie iglaste xdd żaden świerk itp. jak mówi kolega wyżej LIŚCIASTE ; )


29.04.2024, 13:39 Reklama pisze
user
Odpowiedz