jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Filtry i filtrowanie » Forum » Napowietrzanie
rejestracja przypomnienie hasła
Filtry i filtrowanie

Filtry i filtrowanie

Jaki masz filtr? Zewnętrzny, wewnętrzny? Podziel się opinią o sprzęcie!

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy61 członków 64 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (25) dzygi dzygi (17)
Odpowiedz

Filtry i filtrowanie

Napowietrzanie

15.08.2012, 13:30 Gigant pisze
user
Mam pytanie
Mam baniak 150L i kortynę napowietrzającą 30cm zastanawiam się czy to wystarcza do napowietrzania? piszecie ze na glony również dobrze napowietrzać.Mam już tak od samego początku (rok) i nic złego w baniaku się nie dzieje tylko że nie dawno pojawiły mi się glony nitkowate.
Oświetlenie to: sylvania gro-lux 18W 8500 i 18W 6500 filtr 600L/h wewnętrzny.Od dwóch dni zacząłem stosować węgiel w płynie,regularnie daje nawóz PlantaMin oraz macro i micro.Ponoć węgiel pomoże na glony ale zobaczymy:)
Czy podłączyć jeszcze napowietrzanie z filtra? jednak w moim przypadku jest to troche głosne mianowicie zasysanie powietrza przez wężyk


15.08.2012, 15:04 Marcin pisze
user
A jaki to konkretnie filtr? Te parametry co podajesz wydaje mi się że wystarczą, ważne żeby był ruch wody, osobne napowietrzanie nie jest konieczne. Ja przez długi czas używałem tylko filtra zewnętrznego, teraz dodałem jeszcze wewnętrzny bo w lecie glony zaczęły się rozrastać.
Ale w tym wewnętrznym też nie używam napowietrzania chociaż jest taka funkcja. Ruch powietrza jest na tyle duży że spokojnie wystarczy.

To widać też po rybach jak oddychają. Ja zauważyłem w lecie przy tych największych upałach że rybom robi się "duszno", tak jakby brakowało tlenu, więc dołożyłem tymczasowo drugi filtr.
No i zależy jeszcze jak gęstą masz obsadę, ale jeśli akwarium nie jest przerybione to powinno być ok.


15.08.2012, 15:17 Gigant pisze
user
filtr Hanza model HJ- 722 (włóknina)
Nie ukrywam że latem miałem skoki temperatur jak te wielkie upały to temperatura 29 jak trochę chłodniej 27 i nie bardzo miałem na to wpływ.
Końcówkę filtra mam tak ustawiona ze tworzy się taka mała fontanna i fala,miałem ustawione prosto lecz wydawało mi się ze ruch wody był za duży.
Ryby to 25szt w tym 10 neonków więc nie sądzę by było przerybione


15.08.2012, 17:08 gucio pisze
user
Tak jak pisze przedmówca ruch wody powinnien wystarczyc i jak pszesz
ze wylot filtr masz ustawiony ku goze co napewno miesza wode z tlenem powinno byc ok
J jeszcze jak pisze Marcin obserwuj rybki jak zedna nie plywa przy powieszchni wody i nie lapie tlenu z zewnatrz to znaczy ze tlenu jest wystarczajaco w akwarium

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

15.05.2024, 15:29 Reklama pisze
user
Odpowiedz