jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Filtry i filtrowanie » Forum » Zepsuty filtr
rejestracja przypomnienie hasła
Filtry i filtrowanie

Filtry i filtrowanie

Jaki masz filtr? Zewnętrzny, wewnętrzny? Podziel się opinią o sprzęcie!

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy61 członków 64 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (25) dzygi dzygi (17)
Odpowiedz

Filtry i filtrowanie

Zepsuty filtr

01.11.2010, 20:31 zuziula97 pisze
user
Witam poszukuję pomocy w wybraniu nowego filtru do akwarium 25 l ponieważ mój aktualny filtr przynosi mi szkody gdyż czasami w nocy przestaje działać a rybką braknie powietrza. Dziś również się to zdarzyło i zdechły mi 4 gupiki.


01.11.2010, 22:38 mephisto13 pisze
user
Zuziula97 masz zamałe akwarium na gupiki, one potrzebują min. 40L
Ile wogóle masz rybek i jakie???
Sprawdziłaś może parametry wody? Mam na myśli (NO2-, NO3-, itp.)
Zależy jakimi funduszami dysponujesz?
Ja poleciłbym kubełkowy zewnętrzny firmy "Tetra Tec" to wtedy zaoszczędzisz miejsca w akwrium ale bedziesz musiał wtedy dokupić jakąś pompkę napowetrzającą.
Ja używam fitera wewnętrznego firmy "Fluval" i jestem zadowolony: posiada trzy rodzaje filtrów(gąbka,wkładka węglowa,ceramika) + możliwość ustawienia napowietrzania, bardzo łatwo wyjmuje się filtry do czyszczenia.


02.11.2010, 09:39 zuziula97 pisze
user
mephisto13 mam 4 gupiki, a w sieci sprawdzałam i akwarium 25l może być dla nich. Nie robiłam żadnych testów. Dysponuję małymi funduszami. Wcześniej używałam filtrów gąbkowych podłączanych do brzęczyka aquael Napowietrzacz AP-100 , ale za bardzo zbierał się pod nimi brud więc zdecydowałam powrócić do aquael Filtr FAN Mikro Plus. Dzięki za poradę, ale przy okazji ile kosztują filtry Fluval, a ile Tetra Tec bo z tego co się orientuję z Tetry zawsze są droższe produkty.


02.11.2010, 15:06 mephisto13 pisze
user
Trudno mi powiedziać jakie są koszty tego sprzętu w Plsce, bo ja mieszka w Anglii więc tylko znam ceny w sklepach gdzie ja się zaopatruję.
Postaraj się poszukać coś w sieci albo na allego jakie są przybliżone ceny tego sprzętu "fluval U1" lub "tetra tec"


Ostatnio edytowane: 02.11.2010, 15:08

24.02.2011, 13:24 boskiwaldi pisze
user
w turbinkach jest taki magnes okrągły z łopatkami i dziurką wewnątrz wystarczy że go wyjmiesz i wyszorujesz szczoteczką oraz to miejsce w którym siedzi ten wirniczek bo lam zbierają sie glony i takie tam podobne drobinki dlatego staje na pewno jest do tego łatwy dostęp ponieważ to powinno się dosyć często myć


24.02.2011, 15:29 Deli pisze
user
http://allegro.pl/filtr-kaskadowy-do-20-60l-300l-h-2w-wklad-weglowy-i1459676953.html kup sobie cos w tym stylu:D uzywam sam podobnego w mojej kostce 27l i jestem zadowolony :P(ja bralem jakis za 18zl z przesylka lacznie;P) tetry bym nie polecal do az takiego malego akwarium bo zrobi Ci pralke w akwarium:P co do dodatkowego napowietrzania przy uzywaniu kubelka to totalny absurd wystarczy ustawic wylot tak aby byl ruch tafli wody a woda spokojnie zostanie napowietrzona...
za smierc Twoich rybek zapewne i tak nie odpowiada brak tlenu lecz co innego sprawdz czy nie masz gwaltownych skokow tepmeratur noca itp.


15.05.2024, 13:56 Reklama pisze
user
Odpowiedz