jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Małe mieczyki.
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Małe mieczyki.

27.11.2013, 15:34 SHERLOCK pisze
user
Cześć.
Mam małe mieczyki które mają już powyrzej 5 miesięcy.Mają powyrzej 1 cm.Ale moje pytanie brzmi czy moge
je wpuścić już do akwa ogulnego?Obsada akwarium:
3 kirysy spiiżowe
2 mieczyki
1 bocja siatkowana
1 gupik
1 zbrojnik lamparci
3 helenki(ślimaki)
P.S. Co do zbrojnika to prosze się nie denerwować niedługo zamieszka 240l baniaczku.
P.P.S.Zgóry dziękuje za odpowiedźi :)


01.12.2013, 11:29 _edzia_ pisze
user
Witam.
Jest u Nas taka zakładka "encyklopedia ryb" i trzeba tam zaglądnąć. Tam się dowiesz że Twój litraż (31L) nie odpowiada wymaganiom mieczyków.
Np.mieczyk hellera: nie będą mieć miejsca by się poganiać z samicami:)
www.akwar.net/encyklopedia-ryb/mieczyk-hellera-xiphophorus-helleri-2204.html

Warto czasami przeglądnąć zakładki aby nie męczyć rybci...;)
Pozdrawiam...


01.12.2013, 15:27 SHERLOCK pisze
user
Ja wiem w marcu będzie 240 litrówka.


01.12.2013, 18:00 _edzia_ pisze
user
Więc będę czekać, aby po podziwiać

A co do mieczyków to obawiam się że mogą nie dożyć do marca w takich warunkach:(

Pozdrawiam.

Ps.
Mam nadzieję że do 240L nie włożysz tego plastiku... ;)


Ostatnio edytowane: 01.12.2013, 18:03

07.12.2013, 15:12 SHERLOCK pisze
user
Po pierwsze te mieczyki są z własnej hodowli.Po drugie tak sie składa że ja codziennie czytam w zakładkach o rybach.

Wiiem że zrobiłem bład w tym że kupiłem mieczyki :(.

Przepraszam jeżeli byłem w tym momencie chamski.

Oraz o co chodzi z tym plastikiem?


Ostatnio edytowane: 07.12.2013, 15:21

08.12.2013, 20:20 _edzia_ pisze
user
Skoro wiesz już że popełniłeś błąd, to pewnie też wiesz dlaczego. Skoro takie akwa jest za ciasne dla 2 mieczyków to co dopiero dla siedmiu ....ale to powinieneś sam wydedukować:)
Pewnie najpierw zrobiłeś zakupy a później zabrałeś się za lekturę zakładek, skoro kupiłeś mieczyki, bocję i zbrojnika do 30. Nie Ty pierwszy...;)
Teraz to już kwestia czy dadzą radę do marca, musisz je wpuścić bo jak inaczej.

Plastik czy ceramika, żadna różnica. Tworząc akwarium zazwyczaj chcemy odtworzyć kawałek natury, więc chyba ni jak się do tego mają zamki, wieżyczki, wraki statków itp...Ale to też jest kwestią gustu, więc może nie powinnam poruszać tego tematu, sorki.

Ps.
Do chamstwa w sieci już się przyzwyczaiłam, zazwyczaj w realu tak prosto już nie jest:)

Pozdrawiam i życzę sukcesów w opiece na rybciami :)


10.12.2013, 19:14 SHERLOCK pisze
user
Zbrojnika kupiłem gdy byłem mały.Nie miałem pojęcia co to za ryba,ale już wiem i sie zdziwiłem bardzo.

Dobra ten temat uwaram za zamknięty.

Ale mam inne pytanie.Czy mogła byś mi doradzić co można trzymać w takim akwa w przyszłości:)

PS.O tybach i warunkach ich hodowli zawsze czytam przed zakupem.Na jakimś forum (nie pamiętam na jakim)
mówili że ilośc litrów nie ma znaczenia.Ponieważ większość ryb i tak nie pochodzi z naturalnego środowiska.Tylko z hodowli.
Głównie w tym temacie chodziło mi,o pytanie czy ryby ich nie zjedzą?

A i co do zameczku.Kupiłem go ponieważ musiałem mieć grote dla bocji.


Ostatnio edytowane: 10.12.2013, 19:19

10.12.2013, 20:13 _edzia_ pisze
user
Fakt, ryby zazwyczaj pochodzą z hodowli. Jednak nie chodzi tu o to w jakich warunkach są hodowane, a jak długo tak pociągną, i jak się męczą zanim padną, (jak pamiętam chodziło o karlenie).
Poza tym jak przerybisz zbiornik zrobi się problem z amoniakiem i pozdychają. Poczytaj o cyklu azotowym to połapiesz o co chodzi:)

Tak ad hoc jeśli chodzi o obsadę to np. gupiki mogą być, śliczne microrasbory galaxy, albo jakiś piękny bojownik, a może krewetkarium...?:)
-to takie najpopularniejsze, może ktoś Ci podpowie coś ciekawszego:)





11.12.2013, 11:17 SHERLOCK pisze
user
Np-Ja mojego zbrojnika kupiłem jak miał 5cm i żył z początku w 20l.A w tym tycim akwa urusł do 10cm.Później zmieniłem akwa na 31l i przez to urusł jeszcze o 8cm.Więc samo mi się nasunęło pytanie na język.Zbrojniki lampardzie są hodowane w wielkich stawach lub odławiane z ich naturalnego środowiska,prawda?To jakim cudem tak urusł?Skoro moje akwa ani troche nie przypomina wielkością akwarium w którym powinien mieszkać.:P

Razbory galaxy hmmm... miałem je już kiedyś.Ale we wszystkich moich zoologicznych są same słabe i jakieś
wygłodniałe:(
Bojowniki-rzadko widze je w akwarium.Najczęściej widuje je w kubkach.A taki bojownik z kubka jest
agresywny.

A czy z krewetkami można trzymać jakąś rybe?:P


11.12.2013, 17:03 _edzia_ pisze
user
To że nie skarlał to nie znaczy że jest zadowolony z tego w jakich warunkach żyje:| Postaw się na jego miejscu i pomyśl o perspektywie życia w kącie 2x2. Ja nie byłabym zadowolona nawet w 4x4 ;)

Rasbory trudno w ogóle dostać z zoologach, ale bardzo mi się podobają dlatego podałam Ci je jako przykład:)

Bojowniki nawet jeśli są agresywne z powodu kubka, to jeśłi nie mają takiego charakterku z natury to po czasie im przejdzie, jak mojemu. teraz je mi z ręki i podpływa kiedy tylko się pojawię w pokoju:)

krewetki u mnie żyją z też z bojownikiem i kilkoma innymi mięso i jajo żernym rybami, ale gdyby nie to, to nie miał by mi kto utrzymywać w ryzach tej populacji;)

A może gupiki endlera??? Choć dal mnie bojownik prezentował by się najlepiej, jest zauważalny... ale to Twój baniaczek, sam decydujesz :)


02.05.2024, 01:39 Reklama pisze
user
Odpowiedz