jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Welonarium w 112l?
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Welonarium w 112l?

19.01.2014, 09:32 Mamcia pisze
user
Witam wszystkich :)
Jestem tu nowa, ale akwarystyczne pierwsze kroki mam już za sobą. Zajmuję się akwarystyką od dzieciństwa (z różnymi rezultatami ;) ). Chciałam prosić Was o opinię na temat odpowiedniego litrażu dla welonów. Akwarium z tymi rybkami, to moje wieloletnie marzenie, ale nie mam w tej chwili możliwości, aby zafundować im odpowiedni zbiornik. Odpowiedni, to według mnie chociaż 240 czy 300l. Mam tylko akwa 112l (póki co stoi niezalane). Zastanawiam się, czy taki mniejszy baniaczek przy odpowiedniej filtracji byłby wygodny chociaż dla dwóch rybek. W sieci trudno jest znaleźć jakieś konkrety na ten temat. Jedni upierają się, że welony można trzymać nawet w kulach (bez komentarza), inni twierdzą, że trzymanie ich gdziekolwiek poza oczkiem wodnym, to zbrodnia. Może jest na forum ktoś, kto się na tych rybkach zna i potrafi mi coś podpowiedzieć? Będę wdzięczna :)

Rady- tylko przemyślane, krytyka- tylko konstruktywna.

25.01.2014, 15:42 ola83 pisze
user
masz FB?

jeśli tak to zapraszam do grupy AKWARYŚCI ;) (trzeba wyslac zaproszenie do zalozyciela, grupa jest zamknieta)
są tam naprawde znawcy tematyki akwarystycznej, czasem potrafia nieźle zjechac ale ogolnie bardzo pomocni ;)


26.01.2014, 13:29 frasunek30 pisze
user
Dla dwóch welonów starczy 120l akwarium, oczywiście im większe tym lepsze :) Musisz kupić mocny filtr z dobrym napowietrzaniem, grzałka oczywiście niepotrzebna, bo to zimnoluby.
Żwir im jest obojętny - mogą być drobne kamyczki lub piasek, chociaż w tym drugim słabo rosną roślinki. Z flory dobre są wszystkie rośliny o twardych liściach, więc anubiasy, niektóre żabienice i kryptokoryny, twarde odmiany trawek. Dobrze jest też mieć w akwarium rośliny miększe, żeby rybki mogły sobie urozmaicić dietę. Trzeba pamiętać, by roślinki nie były ciepłolubne/
Żeby akwa wyglądało naturalnie można dodać korzenie, większe kamienie i skałki

:)

02.05.2024, 14:28 Reklama pisze
user
Odpowiedz