jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » co dołożyć?
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

co dołożyć?

17.09.2014, 20:21 _edzia_ pisze
user
Pozbyłam się neonów w końcu. Zostały mi właściwie tylko bojowniki, co mogę dołożyć im pomijając gupiki? Myślałam o razborze borneańskiej ale jest jak zwykle ciężko dostępna u mnie:(


18.09.2014, 20:03 SHERLOCK pisze
user
Razbora borneańska to bardzo fajna rybka.Tak samo jak jej pokrewne gatunki boraras maculatus i boraras merah (czyt.łać) są maleńkie i tworzą spore ławice,a ze względu na rozmiar można trzymać ich dość sporą ilość.Oraz żyją zaskakująca długo jak na takie maluszki od 4 do 8 lat.
Tylko czy bojowniki nie będą zbyt duże na towarzystwo dla tak małych rybek?
Jeśli spodobały Ci się aż tak bardzo to polecam zrobić gęstwinę roślin w której w razie niebezpieczeństwa będą się chować.
Z gatunków mniejszych razbor polecam także razbore Espei i razborę Hengeli.



18.09.2014, 20:48 _edzia_ pisze
user
Zdążyłam poczytać już o razborach wszelkiej maści, i sama nie wiem:) Teraz zainteresowałam się bystrzykami, interesują mnie rybcie w kolorze czerwonym lub choć elementach czerwieni w swoich barwach:) Coś co byłoby zauważalne w tych moich chaszczach, tak, jak do niedawna neonki:) najchętniej kupiłabym brzankę ale cienko byłoby z moimi bojkami...:P


22.09.2014, 07:38 frasunek30 pisze
user
Ciociu Edziu a co powiesz na Barwieniec Czerwony - Fantom Czerwony fajna rybka i bardzo spokojna a do tego ładnie się prezentuje ja nam u siebie właśnie czerwone i czarne są ładne. Ewentualnie daj Bystrzyk ozdobny Ornatus lub Razbora klinowa (Trigonostigma heteromorpha).

:)

22.09.2014, 10:53 _edzia_ pisze
user
Tak też o nich myślałam:) wyszukałam wszystko co czerwone w necie;P myślałam o fantomie tyle że myślę pomieszać czerwonego z czarnym tylko nie wiem czy będą pływać w grupie.
Poza tym wzięłam się ostro za sprzedaż mojej setki a później zakupu panoramy 250l ;)


22.09.2014, 13:34 frasunek30 pisze
user
:D brawo 250L super i fantomy po czasie się złączą bo mój kumpel ma te 2 gatunki i neony też oba czerwony i czarny i po czasie połączyły się w 2 ławice a po 2,3 tygodniach bo muszą się przyzwyczaić. Serio polecam

:)

28.04.2024, 01:40 Reklama pisze
user
Odpowiedz