jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » bocja wspaniała
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

bocja wspaniała

13.01.2010, 15:42 joda0103 pisze
user
Hej.Czy możecie mi napisać kilka słów o bocjii .Z jakimi rybami żyją,czy są agresywne ?itp.interesuje mnie wszystko na ich temat,dzięki


13.01.2010, 18:04 SaDzIo89 pisze
user
Wymaga zbiornika o długości conajmniej 100cm. Zbiornik powinien obfitować w kryjówki z korzeni i kamieni. Akwarium powinno być częściowo zaciemnione poprzez pływające rośliny. Podłoże z drobnego żwiru.

POKARM:
Wszystkożerna. Zarówno żywe i mrożone jak i suche pokarmy są chętnie przyjmowane.

WODA:
pH 6,5-7,2 ; woda miękka do średnio twardej,temp. - 23*-26*.

DYMORFIZM:
Samce mają bardziej czerwone płetwy piersiowe.

ZACHOWANIE:
Spokojna jeśli trzymana w małym stadzie. Pojedyńczo trzymane egzemplarze bywają agresywne w stosunku do innych ryb.


Polecam także wyszukiwarke o nazwie GOOGLE :D Prosta w użyciu i nie gryzie :D


13.01.2010, 19:30 joda0103 pisze
user
czesc,wiem że google nie gryzie i szukałam tam.Bardziej mi chodziło o wypowiedzi osób które mają ten gatunek w swoich akwach.Ale dzięki za rade,a o ile mi wiadomo po to jest ta strona i te forum,żeby zadawać i odpowiadać na pytania i wymieniać sie doświadczeniami?czyż nie?????


13.01.2010, 20:42 Trohant pisze
user
Witam

Ja mam w swoim zbiorniku 5 Bocji wspaniałych i są to świetne rybki. Nie wykazują agresji w stosunku do żadnego z mieszkańców mojego akwarium. Zjadają zarówno pokarm suchy i jak żywy. Przy ich hodowli należy im zapewnić możliwi jak największą ilość kryjówek. Tylko trzeba uważać bo rybki te są podatne na ospę. Polecam je każdemu do akwarium.
I dodatkowa zaleta zjadają ślimaki.


30.04.2024, 04:09 Reklama pisze
user
Odpowiedz