jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Zrób to sam » Forum » Chłodzenie wody w akwarium
rejestracja przypomnienie hasła
Zrób to sam

Zrób to sam

DIY - Czyli zrób to sam. Wasze własne projekty i patenty na sprzęt, dekoracje, itp.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy33 członków 23 dyskusji

Właściciel

freeze80

freeze80
Data utworzenia
26.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (9) freeze80 freeze80 (8)
Odpowiedz

Zrób to sam

Chłodzenie wody w akwarium

29.08.2009, 12:23 Suraz pisze
user
Witam. Mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać. :) Zanim pojawił sie problem zrodził się pomysł by akwarium z tropikalnymi rybami zamienić na akwarium z rybami, które wystepują w wodach naszego kraju, a konkretnie chodziło mi o drapiezniki takie jak okoń, szczupak czy sandacz. Ryby te lubią spokojne chłodne wody, dobrze natlenione. Niby wszystko pięknie ładnie ale pojawia się problem. Jak zchładzać wode w akwarium zeby nie osiagała temperatury pokojowej tylko np. utrzymywała sie na poziomie 16-17 stopni. Prosił bym kogoś kto ma doświadczenie w tym temacie o odpowiedz. Nie słyszałem nigdy o urzadzeniach zchładzających wodę więc nie wiem czy takowe wogóle istnieją. Bardzo proszę o pomoc i dobre rady :) Z góry dziękuje Łukasz.


29.08.2009, 12:38 Latifa pisze
user
Wiatraczki od komputera mocowane w pokrywie ;). Najlepiej też pokrywę lekko uchylić, by cyrkulacja powietrza była dobra. Nie wiem co więcej możesz zrobić, bo 16-17 st to nawet woda w lecie nie ma, zazwyczaj więcej. Ewentualnie stawiasz baniak w piwnicy, czy gdzieś. Ale moim zdaniem wyższa temperatura tym rybom nie zaszkodzi, w mniejszych stawach czy oczkach temp. jest wyższa niż 20st. Jeśli nic się z rybami złego nie dzieje to się nie przejmuj temperaturą. Moje welony w 30st sobie normalnie żyły podczas ataku pierwotniaków i było wszystko ok. Grunt to dobre napowietrzanie.

patrz mój nowy profil -->jasminaa

29.08.2009, 20:28 MarceL pisze
user
jako akwarysta i jednoczesnie wedkarz moge ci tylko powiedziec ze te drapiezniki maja tarlo okon i szczupak miedzymarcem a kwietniem a sandacz ok maja ale czesto bywa ze wczesniej woda ma wowczas ok 10 stopni a raczej takiej teperatury nie uzyskasz jak majac ok.12 lat wpuscilem do akwa kilka okoni padly po 2 dniach byly bardzo blade bez zadnych barw jestem tylko ciekawy skad masz te ryby i czy wiez ze jest cos takiego jak wymiar ochronny na te ryby?


29.08.2009, 20:53 gal104 pisze
user
mhm prócz wymiaru ochronnego te ryby rosną jeszcze strasznie duże, no prócz okonia, czyli musisz posiadać na nie baniaczek przynajmniej 1000l no i nawet taki za mały, nie wiem czy takie coś ma sens chyba żeby wyhodować karłowatą odmianę tych rybek zdolną do rozmnażania się, co nie jest łatwe...


Ostatnio edytowane: 29.08.2009, 20:54

29.08.2009, 21:37 Latifa pisze
user
No tak zgadzam się tutaj z przedmówcami. Napisz jaki masz baniak i jakie ryby w nim pływają. Jestem ciekawa.

patrz mój nowy profil -->jasminaa

31.08.2009, 10:56 Anais pisze
user
Wracając do chłodzenia to są takie specjalne chłodziarki do akwa które można kupić w akawrystycznych sklepach :)

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

31.08.2009, 11:33 MarceL pisze
user
po wpuszczenu jednego z tych gatunkow ryb do akwa reszta mieszkanicow skonczy jako pokarm :)


22.01.2011, 12:47 joker pisze
user
Post usunięty


Ostatnio edytowane: 22.01.2011, 12:49

29.04.2024, 18:46 Reklama pisze
user
Odpowiedz