jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Zestawy-opłaca się ?
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Zestawy-opłaca się ?

08.02.2010, 20:54 patrykx pisze
user
Czy kupowanie zestawów tego typu : http://www.allegro.pl/item900400161_akwarium_60_buk_profil_wyposaze_zwir_mega_gratisy.html opłaca się czy lepiej zrobić ''składak'' ?
proszę o wasze opinie i rady ;D


11.02.2010, 08:30 Piotrek pisze
user
Lepiej kupić wszystkie elementy samodzielnie.

Oczywiście pod warunkiem, że choć trochę się znasz. A jeśli się nie znasz - zawsze możesz zapytać na tym forum :)

Wyjdzie troszkę drożej niż kupienie zestawu, ale będziesz miał elementy dobrane "pod siebie".

W tym zestawie masz tylko pojedynczą 15W świetlówkę - troszkę mało, bo daje 0,25W/litr, dobrze byłoby mieć tak w okolicach 0,4 ~0,5W/litr jeśli planujesz rośliny choć trochę wymagające pod względem światła.

Do tego dają żwirek kolorowy - przecież w naturze coś takiego nie występuje :)

Podsumowując - lepiej złożyć swój zestaw, nie ma się co bać :)


11.02.2010, 15:59 Marco pisze
user
Zestawy są bordzo fajne . Ja swoje 112l kupiłem z filtrem ,grzałką ,pokrywą, katalogami ,żarciem,pompką do odmulania ,podkładką -za bardzo niską cenę i jestem zadowolony .

DeviantArt :D : http://marco1994.deviantart.com/

11.02.2010, 16:42 dzygi pisze
user
wg mnie takie zestawy to syf, sam kiedys kupilem, lecz musiałem wszystko opro grzalki wyminic najwznejszy jest filtr.

Pozdrawiam

11.02.2010, 21:05 gosc pisze
user
Jesli chcesz oszczedzic: to dobre rozwiazanie

Jesli chcesz na serio zajac sie akwarystyką: to tak jak napisali wyzej, lepiej jest dobrac oddzielnie. W zestawach zwykle by zmniejszyc cene, daja gorsze filtry i sredniej jakoscie produkty, takie najbardziej 'standardowe'. Oświetlenie rzeczywiscie trzeba potem przerabiac, jesli sie chce by nam cos urosło.


11.02.2010, 21:41 Magellan pisze
user
po pierwsze to może zadajmy pytanie co chcesz trzymać w tym akwarium ? Ponadto czy chcesz tylko spróbować czy jesteś zdecydowany na więcej a te pierwsze ma posłużyć jako zdobywanie doświadczenia... , to są najważniejsze pytania przy wyborze pierwszego akwarium.


Ostatnio edytowane: 11.02.2010, 21:44

12.02.2010, 17:16 patrykx pisze
user
Szczególnie do gustu przypadł mi bojownik i kilka innych rybek,to akwarium ma posłużyć jako zdobywanie doświadzczenia i wiedzy ;)


12.02.2010, 20:47 dzygi pisze
user
bojownik? hmmm

Jest bardzo lubianą rybą przez hodowców akwariowych. Ryba łatwa w hodowli[5], lecz trzeba wziąć pod uwagę silny terytorializm samców. Samce tego gatunku są w stosunku do siebie bardzo agresywne. Kiedy się spotkają przez parę minut stroszą na siebie płetwy. Następnie atakują. Ryby rzucają się na siebie i obszarpują sobie kawałki płetw. W jednym zbiorniku można trzymać tylko jednego samca.

więc jeżeli lubisz walki :)

Pozdrawiam

13.02.2010, 17:31 patrykx pisze
user
Mi chodziło ogólnie ten gatunek wiem że samca bojownika można tylko jednego w akwarium trzymać,dużo czytałem o nim na różnych stronach i forach,i teraz widzę że się opłaciło to wszystko czytać ;)


13.02.2010, 19:21 gosc pisze
user
dzygi, a skąd pomysł że on chce tam trzymać wiecej niz jednego samca? ;) przeniez nawet nie napisal w liczbie mnogiej, poza tym nawet dzieci uczą że bojownika trzyma sie oddzielnie (chociaz tyle prawdy od sprzedawcow w zoologach)..

patrykx, a jakie inne rybki masz na mysli?


29.04.2024, 06:03 Reklama pisze
user
Odpowiedz