jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Białe robaki na szybach akwarium
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Białe robaki na szybach akwarium

27.10.2010, 23:05 Hawer pisze
user
dzisiaj w mojm akwarium zauwarzylem pelno jakis jakby malych robaczkow nie wiem co to nie wiem co mam robic czy wylowic ryby i wymienic calkowicie wode czy co prosze o pmoc pelno na szybach miniaturowych bialych robaczkow jak sie przyjrzec dlujej to mozna zauwarzyc jak sie poruszaja prosze o pomoc jezeli ktos wie co i jak


28.10.2010, 07:50 gosc pisze
user
Wydaje mi się, że to wypławki. Popytaj w sklepie akwarystycznym o preparat na to, na pewno mają.
Wypławki szkodliwe są dla narybku i ikry. Musiałeś z czymś przynieść do akwarium.
Nie miałam z tym nigdy do czynienia, więc nic więcej nie mogę poradzić.


28.10.2010, 10:15 Marcin pisze
user
Widziałem coś takiego u znajomego, nie wygląda to zbyt sympatycznie. Też mi się wydaje że to mogą być wypławki lub nicienie. Z tego co czytałem, mogą się dostać do akwarium z zanieczyszczonym żywym pokarmem lub roślinami. Jeśli jest tego już tak dużo jak mówisz to może świadczyć że masz zaniedbane akwarium. Może dajesz rybom zbyt dużo pokarmu i przez to zalega on na dnie?. Spróbuj wymienić wodę (nie całą, tylko część), zrobić odmulanie i zmniejszyć na jakiś czas karmienie. Chemia pewnie też pomoże, ale najpierw zadbałbym o jakość wody. Powodzenia.


28.10.2010, 21:21 malizna pisze
user
Tak jak napisał kolega Marcin codzienne podmianki wody (około 40%) przez 3 do 4 dni wraz z odmulaniem powinny załatwić sprawę. jeżeli zaczniesz dbać o paramatry wody i odpowiednio karmił ryby samo zniknie.


31.10.2010, 20:14 Hawer pisze
user
dzieki wszyskim za podpowiedzi juz jest lepiej a akwarium mam nowo zalozone jakis miesiac temu wiec nie moze byc niezadbane wczesniej mialem ospe rybna ale udalo mi sie wyleczyc wszyskie rybki i po paru dniach wlasnie zauwarzylem te miniaturowe robaczki glizdki ale juz to zaniklo nie ma ich wiec dzieki pozdrawiam


01.11.2010, 08:25 beatris669 pisze
user
to raczej nie wypławki a nicienie są raczej w większości nieszkodliwe dla ryb no chyba że masz narybek pojawiają sie często w nowo zalanych akwariach wystarczy podnieść temp. wody i wlac fmc na pasożyty po kilku dniach powinno ich być mniej po pewnym czasie jak akwa dojrzeje same znikną

MNIEJ KRYTYKOWAĆ A WIĘCEJ RADZIĆ !!!

01.11.2010, 08:28 beatris669 pisze
user
aaa niektóre gatunki ryb żywią sie nimi , nicienie nie znoszą filtrowanej czystej wody i nie lubią światła więc przy zastosowaniu chemi dobrze napowietrzaj i daj im dużo swiatła powodzenia ...

MNIEJ KRYTYKOWAĆ A WIĘCEJ RADZIĆ !!!

07.05.2024, 17:46 Reklama pisze
user
Odpowiedz