jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » gupiki
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

gupiki

26.05.2011, 20:27 patryk1 pisze
user
Witam jakie rybki mogę mieć z gupikami??


26.05.2011, 21:33 Otomik pisze
user
Z małych to Neony, ew. Krewetki filtrujące, Glonojady (najlepiej Zbrojnik Niebieski/Albinos), Molinezje Black Molly, Mieczyki, Kiryski, ew. Bocja Wspaniała, może ze ślimaków Helenki albo Ampularie, jakieś Danio, może Kosiarkę (Grubowarg się nazywa profesjonalnie), Razbory (Galaxy i Klinowe), Pielęgnice Papuzie, Platkę (Zmienniak Plamisty), Zwinnik Jarzeniec, Żółtaczek Indyjski. Jakie masz akwarium? Jak poniżej 200-300l, to wystrzegaj się Plecostomusa (do 60 cm długości!) jako glonojada. Do sporego (200-300l) akwa możesz dać sumiki rekinie , do ok. 150l brzanki rekinie. Na pewno chcesz gupiki? Mnoży się to cholerstwo a mnoży, a w zoologicznych nie chcą/nie płacą/słabo płacą. jak z nich zrezygnujesz to możesz dać dużo więcej, np. Skalary Żaglowce.


Ostatnio edytowane: 26.05.2011, 21:36

27.05.2011, 10:04 Miszczu pisze
user
Plecostomusa rośnie taki duży ale nie w akwa czytaj ty opisy dokładniej a potem doradzaj zielony akwarysto bez akawa. W baniakach rośnie do 15-30 cm min 150l. Razbory Galaxy są strasznie drogie za 1 centymetrowego 10 zł. Helenki się mnożą strasznie szybko w miesiąc będziesz ich miał z 10 tys. nie żartuje nie musisz mieć samca wystarczy że przyniesiesz już zapłodnioną .Pielęgnice zie nadają się do małych rybek i rybek które będą miały duże płetwy bo pielęgnica im je poobgryza i rybki zdechną po jakimś czasie bo nie będą mogły pływać.Sumki i Brzanki rekinie też się nie nadają bo to są ryby agresywne i zrobią to co Pielęgnice. właśnie że nieprawda bo ci co dowożą ryby sklepom zaczynają przestawać hodować i sklepy zaczynają przyjmować gupiki i dobrze zaczynają płacić. Skalar tez agresywna ryba i zrobi to samo co Pielęgnica. miałem każdą rybę co wymieniłeś zielony akwarysto i wiem jak się zachowują a niektóre co ty wymieniłeś potrafią wyskoczyć z akwa nawet z zamknięta pokrywą.


Ostatnio edytowane: 27.05.2011, 10:19

27.05.2011, 13:41 patryk1 pisze
user
Ja mam teraz z gupikami neonki,rozbory,kiryski i glonojada.Mogę jeszcze mieć coś z tymi rybkami.
A gupik u nas kosztuje 4 zł za sztukę.


10.06.2011, 23:29 patryk1 pisze
user
i molinezje mogą te ryby być ze sobą??


11.06.2011, 08:41 Miszczu pisze
user
Mogą


09.11.2012, 16:02 labeo pisze
user
jak dochodzi do zapłodnienia zmiennika plamistego? mam dwa samce i samiczkę. zauważyłam, ze najpierw samiec gania samicę. przytulał się do niej,ocierał, a teraz gania za nią i bije ją po brzuchu...


26.04.2024, 04:48 Reklama pisze
user
Odpowiedz