jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Pomoc w odmulaniu
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Pomoc w odmulaniu

18.07.2011, 21:48 mario24 pisze
user
Cześć,

Możecie mi doradzić w sprawie odmulania dna mojego akwarium otóż jakiś czas temu zrobiłem sobie odmulacz własnej roboty czyli wężyk i butelka po małej wodzie mineralnej bardzo dobrze odmula tylko mam mały problem gdyż jak odmulam to strasznie mi szybko woda schodzi z akwarium możecie mi coś zaradzić na to? dodam że akwarium mam już od świąt wielkanocnych i zacząłem dopiero teraz odmulać. Z przodu akwarium mam miarę czyste tylko z tyłu mam dużo syfu. Co mam zrobić żeby mi tak szybko nie schodziła woda ?

Moje akwarium to 45 L podłoże żwir mam trochę roślin więc za dużo powierzchni do odmulania nie mam trochę z przodu i cały tył tylko.


18.07.2011, 23:14 Marcin pisze
user
Może wąż za gruby? :) Tzn za duża średnica. Ja mam w swoim odmulaczu taki zaworek który przy przekręcaniu zasłania stopniowo wąż i tym sposobem reguluje przepływ wody, aż do całkowitego zamknięcia. Może uda się to jakoś zrobić domowym sposobem, chociaż pewnie lepiej sobie kupić taki sprzęt w zoologicznym, nie jest to jakoś specjalnie drogie.


19.07.2011, 13:29 mephisto13 pisze
user
Zgadzam się z kolegą powyżej i możesz spróbować zamontować jakiś zaworek.


29.04.2024, 17:47 Reklama pisze
user
Odpowiedz