jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » akwarium 25 l
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

akwarium 25 l

24.07.2011, 20:50 narancita pisze
user
Witam serdecznie,
niedawno założyłam akwarium (25 l). Mam w nim jedną złotą rybkę (10 cm razem z płetwą) i zbrojnika. Chciałabym dokupić jeszcze jedną złotą rybkę i żabę, ale nie wiem czy to nie będzie za dużo, bo czytałam, że minimum to 2 l na 1 cm długości ryby.
Proszę o radę, będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi.
Pozdrawiam.


24.07.2011, 21:01 Mlody94 pisze
user
Welon to ostatecznie 50l minimum ale tylko jeden najlepiej jak akwa powyżej 100 dla welonka i zbrojnika również. Żabkami(karlikami) nie miałem nigdy do czynienia wiec nie wiem :). Oddaj te rybki i kup bojownika :)

www.akwarium-mlody.blog.onet.pl

25.07.2011, 09:04 gosc pisze
user
Absolutnie nie te ryby na to akwarium. Przecież w tym litrażu one pływają we własnym gó... 25 litrów to tylko bojownik. Męczysz ryby.


26.07.2011, 19:02 gosc pisze
user
W zależności od gatunku"Złote Rybki" osiągają od 15 do...30cm.Powinno się przeliczać ok.2 l. wody na 1,5cm. długości ciała,miara b e z ogona[wg.J.A.Dawesa].Pamiętać trzeba,że "Złote Rybki"brudzą akwarium i należy co tydzień wymienć 1/5 wody.Według WIKIPEDII:"Zbiornik duży (minimum 100-litrowy), jasny, z drobnoziarnistym podłożem i mocnymi roślinami. Ryby te przebywają w dolnej i środkowej strefie akwarium. "Lubują się" w przekopywaniu podłoża zbiornika. Przy bardzo miałkim podłożu, np. piasku, ryby silnie mącą wodę. Rośliny wyłącznie o silnych i dużych liściach, gdyż inne zostaną uszkodzone lub zjedzone".


29.04.2024, 12:19 Reklama pisze
user
Odpowiedz