jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Mętna, brązowożółta woda.
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Mętna, brązowożółta woda.

12.12.2011, 13:15 Otomik pisze
user
Od pewnego czasu woda w moim akwarium jest brązowożółta. Parametry wody podam w następnym poście. Akwarium 105l, Ryby:

3x Gupik pawie oczko (2+1)
2x Molinezja (1+1)
1x Gurami mozaikowy
1x Gurami złoty
1x Duch amazoński
2x Platka samice
4x Kirys Sterby
1x Zbrojnik niebieski.
Wszystko oprócz molinezji młode, do tego 1 młodziutka platka, koło 10 młodziutkich molinezji i 20-30 młodziutkich gupików.
Roślin dużo. Ryby karmione 2x dziennie TetraMin, 1x dziennie TetraColour, 1x dziennie AlgaeWafers(Tropical) i 1x dziennie (jeśli są najmłodsze rybki) TetraMinBaby. Podmianki 10l co miesiąc filtr Aquael Unimax 150 (wiem że powinien być mocniejszy i będzie, grzałka Aquael 150W, 26 stopni, napowietrzanie 24h, zero Co2, Światło 9-11 h dziennie. Akwarium przeszło już atak białych glonów, ale o tym w innym temacie. Baniak ma jekieś 2 miesiące w obecnej postaci. Używam tetra EasyBalance w zalecanych dawkach, mam dodatkowy wkład do filtra na azotany/azotyny. Bakterie nitryfikacyjne serii Microbe-lift (Nite- out II i Special Blend. Co trzy-cztery dni odmulam odmulaczem podłączanym do brzęczyka, ale mimo to patrząc przez boczną szybę nie widać napisów na kartce po drugiej stronie. Co polecacie na oczyszczenie wody? Jakiś preparat, częstsze podmianki czy co?


Ostatnio edytowane: 12.12.2011, 19:22

12.12.2011, 13:32 gosc pisze
user
Po pierwsze przy twoim litrażu akwa podmiany wody co tydzień 20-30%, po drugie napowietrza się tylko w nocy, jak codziennie odmulasz to niszczysz florę bakteryjną w dnie, dno odmula się w odstępach czasowych i to nie codziennie i całe na raz tylko partiami nic więcej na podstawie twojego posta nie wydumam podaj parametry wody, jakie oświetlenie, nawożenie itp. najlepiej wrzuć jakieś foto wody w akwa.


12.12.2011, 18:04 gosc pisze
user
Podmiany co tydzień 20/30% wraz z odmulaniem, ja nie wiem jak Ty odmulasz bez jednoczesnego wylewania wody, tylko bajzel robisz. To Ty w sumie karmisz ryby 5 razy dziennie i podmieniasz wodę raz na miesiąc 10 litrów? Karm ryby dwa razy dziennie małymi porcjami. I po jakiego grzyba dalej lejesz te bakterie? Akwarium powinno się samo ustabilizować już po takim czasie. Chemia to co najwyżej uzdatniacz do wody przy podmianach. Testy zrób.


12.12.2011, 19:32 Otomik pisze
user
Akwarium 105 l podmiany co tydzień 20-30% to chyba lekka przesada.Połowę bakterii się wybije. Dlaczego napowietrzanie tylko w nocy? Odmulam odmulaczem pod brzęczyk. Ryby karmię nie 5 razy dziennie, bo AlgaeWafers to tylko wafelek algowy który przy udziale glonojada i kirysów znika w 5 minut, a TetraMinBaby stosuję tylko kiedy są świeżutkie gupiczęta. A co do reszty, karmię owszem, trzy razy dziennie ale po szczypcie która znika w 15 sek, a kirysy zjadają ledwo po dwa płatki na głowę. Bakterie leję tylko przy czyszczeniu zabitego filtra lub przy podmianie, ew. kiedy dochodzą nowe rybki. Z testów zrobiłem już Nh3, wyszło okrąglutkie jajko. Jeśli jakość wody wyjdzie TheBest to czy polecacie użycie wybielacza optycznego żeby oczyścić wodę w akwarium? Po małej podmiance i czyszczeniu filtra koło południa woda stała się mniej żółta i bardziej przejrzysta, ale jakby zasnuta mgłą.


12.12.2011, 20:05 gosc pisze
user
Cytat:
Akwarium 105 l podmiany co tydzień 20-30% to chyba lekka przesada
nie to nie jest lekka przesada im mniejszy zbiornik tym trudniej utrzymać parametry wody na stałym poziomie, bakterie wybijasz przy odmulaniu anie przy podmianie wody, jeśli chodzi o napowietrzanie to wiesz co to jest fotosynteza roślin???? jeśli wiesz to nie zadawaj głupich pytań, a jak nie wiesz to się dokształć!!! to jeśli podmianę robisz raz na miesiąc to pewnie filtr czyścisz pod wodą z kranu, jeśli tak to już wiesz dlaczego masz taki syf w akwa. Ryby karmisz za często i za dużo, co z tego że ryby wszystko zjadają mają taki sam żołądek jak wszystko inne jedzą a potem wydalają, powiem ci że przy takim karmieniu i takim syfie po prostu twój filtr nie daje rady.


12.12.2011, 21:37 gosc pisze
user
Kijano ma racje. Odmulaj raz w tygodniu, przy podmianie wody, karm mniej i powiedz mi jak i jak często czyścisz ten filtr. I się nie oburzaj, bo pytasz, więc odpowiadamy.


13.12.2011, 14:58 Otomik pisze
user
Nie oburzam się. Filtr czyszczę co tydzień lub dwa w wodzie nastawionej na podmianę. mam osobne wiadro. Rhodostomus, tak ,wiem co to fotosynteza, ale jak do tego ma się napowietrzanie? Wiem, że w dzień rośliny dają tlen, a w nocy raczej nie. Czy o to ci chodziło?


13.12.2011, 16:13 gosc pisze
user
Cytat:
Wiem, że w dzień rośliny dają tlen, a w nocy raczej nie. Czy o to ci chodziło?

tak o to chodziło intensywnym napowietrzaniem doprowadzisz do rozkwitu glonów, a skoro rośliny dają w dzień tlen to po co napowietrzać. Odnośnie filtra to czyścisz go za często ten filtr nigdy ci nie dojrzeje, a filtr czyścisz wodą z akwarium czy z kranu??


13.12.2011, 19:25 Otomik pisze
user
Mówię czyszczę GĄBKI co tydzień lub dwa w wodzie nastawionej na podmianę i stojącej już jakiś tydzień. A glonów nie posiadam i nie planuję tego zmieniać.


13.12.2011, 20:07 gosc pisze
user
to zacznij czyścić filtr przy podmianie jak już i to w wodzie spuszczonej z akwarium, a jeśli twierdzisz że nie masz glonów to zacznij bawić się może w modelarstwo albo coś podobnego bo w każdym akwarium są glony nie ma takiego w którym by ich nie było.


26.04.2024, 20:22 Reklama pisze
user
Odpowiedz