jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » zdychajace ryby
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

zdychajace ryby

01.09.2012, 18:32 cinunio pisze
user
witam akwarium mam od niedawna i od pewnego czsu zdychaja mi ryby na początek dwie molinezje potem gupik a dzis mieczyk niewiem czym to jest spowodowane.Prosze o rade

xxxx

02.09.2012, 02:24 gucio pisze
user
Wiem !!!!!!
Ja wiem !!!!!!!
Nie dajesz im jeść !!!!!!!
:)

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

02.09.2012, 02:28 gucio pisze
user
Może trochę więcej szczegułów na temat akwarium bo tak to nie bardzo wiemy co i jak
To tak jak
Wbijam gwuźdź tylko nie wiem dla czego się gnie jak go wbijam ;)

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

02.09.2012, 11:25 Marcin pisze
user
A kiedy zalałaś akwarium? Jak szybko wpuściłaś ryby? Masz jakiś filtr, grzałkę, cokolwiek?
Tak jak pisze Gucio żeby cokolwiek pomóc to musimy wiedzieć jak to akwarium wygląda.
Poczytaj jeszcze na forum np tutaj zakładanie akwarium


28.09.2012, 19:07 basta26 pisze
user
witam znalazlem dzisiaj martwego glonojada i otoska nie wiem co sie stalo parametry wody dobre naswietlenie napowietrzanie a co najdziwniejsze jak je znalazlem byly cale biale ktos wie co to moze byc dzieki ??


29.09.2012, 07:28 mirkowlaniec pisze
user
A masz korzenie w akwarium ? Albo drewno w innej postaci? Glonojad do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje celulozy, którą pobiera z drewna. Bez tego po pewnym czasie zdycha.


29.09.2012, 08:05 basta26 pisze
user
nie mam wlasnie mam duzo roslin i pare kamieni


29.09.2012, 10:06 mirkowlaniec pisze
user
Więc mamy przyczynę.


30.09.2012, 08:01 Miszczu pisze
user
Nie to nie prawda nie od tego ja w akwarium nie mam żadnego korzenia i jakoś pięć glonojadów u mnie żyje rosną i składają ci jakiś czas ikre


30.09.2012, 10:45 marecki pisze
user
Zbrojniki na pewno potrzebują korzeni w akwarium, bo faktycznie częściowo się nim odżywiają. Zresztą gdybyś miał jakiś korzeń albo kawałek drewna, to na pewno tam najczęściej byś glonojada widział.

Ale czy z braku drewna tak by od razu zdechł, tego nie wiem. Długo tego glonojada już miałeś? Ten biały kolor może być spowodowany złym pokarmem, jeśli nie masz w akwarium korzeni, glonów, to może to było przyczyną. Zbrojnik wymaga dużo pokarmu roślinnego, więc jeśli nie masz w akwarium roślin ani glonów to musisz przynajmniej podawać pokarm roślinny, np płatki albo tabletki. To nie jest tak że glonojad sobie zjada cokolwiek co spadnie na dno i to mu wystarcza. Pewnie od razu tego nie widać, ale po jakimś czasie takie odżywianie może się dla niego źle skończyć.


Ostatnio edytowane: 30.09.2012, 10:46

26.04.2024, 08:59 Reklama pisze
user
Odpowiedz