jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » Bez objawów?
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

Bez objawów?

12.10.2009, 20:39 Tygrys pisze
user
Mam akwarium od niedawna. W ciągu ostatnich dwóch dni zaczęły mi padać ryby - tylko gupiki. Padło już pięć sztuk. Jedyny objaw jaki zauważam to to że ryba nie je, przebywa w jednym miejscu i w pozycji prawie pionowej, ogonem do dołu. Lecz od momentu kiedy to zauważę do śmierć rybki jest kwestią kilku godzin. Proszę o pomoc bo nie wiem co to może być i nie mam pojęcia co robić.


13.10.2009, 07:55 pelasia105 pisze
user
myślę że parametry wody pomogą ustalić co się stało Twoim rybkom. Sprawdzałeś PH , No2 , No3 itd.. ? mi na początku też padały rybki i nie wiedziałam o co chodzi dopuki nie zrobiłam testu. Myślę żę z tych informacji co napisałeś nie wiele można pomóc :(


13.10.2009, 14:10 Anais pisze
user
Faktycznie, to może być problem z wodą jeśli nie widzisz innych zewnętrznych objawów chorób u ryby...

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

13.10.2009, 19:25 Tygrys pisze
user
Dziękuję. Zrobię jak najszybciej.


15.10.2009, 00:07 Marco pisze
user
Jeśli jesteś początkujący(tego nie wiem) ,to będziesz leciał po trupach . W moim przypadku tak bylo. No ,ale wyrosłem na przyzwoitego akwaryste :D

DeviantArt :D : http://marco1994.deviantart.com/

15.10.2009, 18:39 Anais pisze
user
To prawda, błędy albo motywują albo zniechęcają ^^ Ja ciągle natrafiam na nowy problem i wciąż robię coś nie tak, ale każda porażka to nauczka na przyszłość :) Jednak mam też doradców (i im serdecznie dziękuje za rady :* ) którzy zawsze starają się mnie wyprowadzić ze ślepego zaułka ^^

Ważne jest też by nie tylko uczyć się na swoich błędach ale na błędach innych i od tego właśnie (też) jest nasze forum ^^

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

26.04.2024, 04:41 Reklama pisze
user
Odpowiedz