jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » Połamana Szczęka
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

Połamana Szczęka

27.03.2010, 21:08 aniaaaa1997 pisze
user
Mam problem moja samica bojownika (według mnie) ma połamaną szczękę od około 5 dni nic nie je ukrywa się, cały czas jej coś wylatuje z pyszczka. Wiem ,że to nie choroba ale mam nadzieje że da się jej jakoś pomóc i ktoś mi powie jak. Za pomoc dziękuje z góry.


28.03.2010, 10:43 Latifa pisze
user
nie no połamana szczęka to chyba być nie może ;), przynajmniej ja się z tym nie spotkałam. Musi być chora dlatego chowa się i nie zjada pokarmu.. albo jest zestresowana towarzystwem samca ( nie wiem czy masz samca z samicą).

patrz mój nowy profil -->jasminaa

28.03.2010, 16:33 gosc pisze
user
A skąd taki drastyczny pomysł?
Brak apetytu u ryby i chowanie się może byc objawem choroby lub stresu.

http://akwarioweryby.blox.pl/2009/11/Choroby-ryb-wstep-woda-i-jej-parametry.html <-- tutaj jest opis

Objawy:

Brak apetytu u ryb, zmniejszona aktywność- często ukrywanie się po kątach.

Trzeba wtedy stopniowo! wymieniać wodę ażeby zlikwidować źródło zbyt dużej ilości związków mineralnych.

Warto zdawać sobie sprawę, że gdy woda z wodociągu jest zbyt twarda, należy ją zmiękczać sztucznie, poprzez np. stosowanie odpowiednich wkładów do filtra (wymieniacze jonowe), lub np. mieszając wodę wodociągową z destylowaną wodą (metoda dla doświadczonych hodowców!).

Sposób działania dla zmniejszenia twardości:

dodanie do akwarium wody destylowanej, przefiltrowanie wody przez torf lub za pomocą preparatów dostępnych na rynku akwarystycznym.

Co ile robisz podmiany wody i jak dużo? Nie trzymasz w akwarium żadnych muszli lub wapieni, piaskowców? Od jakiego czasu masz tą samiczkę?


02.05.2024, 11:59 Reklama pisze
user
Odpowiedz