jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Identyfikacja » Forum » Rozpoznanie płci Zbrojnika
rejestracja przypomnienie hasła
Identyfikacja

Identyfikacja

Masz problem z identyfikacją ryby, rośliny, płci zwierzaka? Wejdź i zadaj pytanie!

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy8 członków 29 dyskusji

Właściciel

Marcin

Marcin
Data utworzenia
16.07.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Marcin Marcin (6) Marco Marco (6)
Odpowiedz

Identyfikacja

Rozpoznanie płci Zbrojnika

24.10.2009, 18:32 sebo pisze
user
po czym można rozpoznać samice i czy zbrojniki rozmnażajom sie w akwarium towarzyskim i jakie trzeba do tego spełnić warunki??
z góry dzięks za pomoc

http://pl.grepolis.com/invite-244272-pl16

24.10.2009, 21:05 gosc pisze
user
Widzę, że ignorujesz pytania w poprzednim temacie, ale niech Ci będzie :)

Gdy zbrojniki osiągną odpowiednią wielkość to u samca pojawiają się wąsy, nietrudno je zauważyć. Co do rozmnażania to przede wszystkim musisz zapewnić im odpowiednie miejsce, jakąś grotę, może to być kokos. Są to ryby, którym niewiele trzeba do rozmnażania, więc jak będą gotowe, a trafisz na parę to samo pójdzie ;)


25.10.2009, 12:37 sebo pisze
user
wielkie dzienki

http://pl.grepolis.com/invite-244272-pl16

25.10.2009, 17:11 MarceL pisze
user
bardzo polecam duze muszle w moim akwa tylko one sie sprawdzily najlepiej sie rozmnazaja zbrojniki podczas deszczu polecam tez obnizyc teperature o 2 stopnie i wczesniej podmienic ok 10%wody ta receptuja sprawdza sie w moim akwa. 2 dni temu wlozylem muszle i podmienilem wode samiec wyczyscil muszle i dzis widzialem jak samica do niej wplynela prawdopodobnie jutro lub za 2 dni bedzie ikra ktora trzeeba przeniesc do innego akwa tarliskowego w innym przypadku jesli ikra zostanie w ogolnym to narybek zostanie zjedzony oczywiscie z ikra trzeba wyeksmitowac tez samca:)


25.10.2009, 19:47 Anais pisze
user
Anne pisze:
(...) a trafisz na parę to samo pójdzie

No właśnie :) ja miałam peszek i trafiły mi się dwa samce ^^

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

26.10.2009, 18:47 gosc pisze
user
Anais pisze:
Anne pisze:
(...) a trafisz na parę to samo pójdzie

No właśnie ja miałam peszek i trafiły mi się dwa samce ^^

To może i dobrze, jak zaczną się mnożyć to nie chcą przestać. Potem nie wiadomo, co z tym wszystkim zrobić. Do oddania za małe, więc trzeba odchować. A taka gromadka w baniaku strasznie brudzi ;)


27.10.2009, 11:23 Anais pisze
user
Anne pisze:
To może i dobrze, jak zaczną się mnożyć to nie chcą przestać. Potem nie wiadomo, co z tym wszystkim zrobić. Do oddania za małe, więc trzeba odchować. A taka gromadka w baniaku strasznie brudzi

No racja ^^ mam tak ze zmienniakami :D

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

27.10.2009, 15:19 MarceL pisze
user
obalam ten mit ze male zbrojniki robia syf w akwa one wlasnie czyszcza dokladnie dno podstawa jest zeby ich nie przekarmic w 40l mam ok 60szt. ok1.5cm razem z krewetkami i jest czysto wiec prosze zastanowcie sie co piszecie


27.10.2009, 19:48 gosc pisze
user
To właśnie krewetki czyszcza dno. Małe zbrojniki zjadają jedynie glony. Potwierdzam "mit", że małe zbrojniki robią syf. Są to ryby o dużej przemianie materii i nawet przy zachowaniu umiarkowanej diety dużo brudzą :)


27.10.2009, 20:17 Marco pisze
user
Kupiłem krewete amano i ona ciągle chowa się za filtrem . Nie wiem czy taka jej natura ,czy po prostu boi się ryb. Nie mam pojęcia też czy w nocy wychodzi i je tabletki które wrzucam . One jedzą odpadki ?

DeviantArt :D : http://marco1994.deviantart.com/

02.05.2024, 12:14 Reklama pisze
user
Odpowiedz