jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Nowa obsada akwarium 240l
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Nowa obsada akwarium 240l

02.11.2010, 17:34 grzesiek161287 pisze
user
mam pytanie wzgledem obsady ktora chciałbym miec w moim akwarium 240l :

4x skalar
2x guraminki (parka)
parka barwniakow szmaragdowych lub dwie pary ale nie wiem czy to dobry pomysl
3 samiczki kakadu i samiec
3 bocje wspaniale;
7 kiryski sterby
3 zbrojniki niebieskie.

co byście w niej zmienili a moze cos dodali:) czekam na podpowiedzi. pozdrawiam


05.11.2010, 08:02 agamixxx pisze
user
witam szczerze to za bardzo się nie znam ale moim zdaniem to czy barwniaki i kakadu nie będą skubać końcówek płetw skalarów ja dorzuciłbym kosiarki to świetni pożeracze glonów poczekaj na opinie fachowców napewno ci doradzą pozdro

agamixxx

05.11.2010, 09:05 Marco pisze
user
Mysle ,ze te kakadu i barwniaki moga byc problemem . Te ryby sa wredne i bardzo mozliwe ze beda podgryzac pletwy..

Moze walniesz tam jeszcze krewetki filtrujace? Bylyby ladnym dopelnieniem . Mozesz dac zwykle filtrujace ,ale atya gabonensis(takie niebieskie) sa bardziej interesujace. Mozesz je znalezc w wiekszych miastach i na allegro :)

DeviantArt :D : http://marco1994.deviantart.com/

06.11.2010, 21:45 malizna pisze
user
ja postawiłbym na jeden biotop czyli na amerykę południową albo na azję, myślę że to jest duże ułatwienie utrzymania odpowiednich warunków dla rybek. Ale decyzja należy do Ciebie.


06.11.2010, 22:34 grzesiek161287 pisze
user
tez nad tym myslalem. a jakie rybki bys mi proponowal np do biotopu ameryki poludniowej a jakie do azje :)??


08.11.2010, 23:28 malizna pisze
user
Myślałeś może o pielęgnicach? Dla mnie są to jedne najciekawszych ryb akwariowych. Miałem ramirezki, które są bardzo wesołymi rybkami teraz hoduję pawiookie ale tych tobie nie będę proponował. Ja lubię kiedy w akwarium coś się dzieje a moja poprzednia obsada mi tego nie dawała. Ja bym postawił tak- 2x zbrojnik niebieski parka i harem jakiejś średniej pielęgnicy np. meeka i poszukał do tego jeszcze coś co potrafi żyć w zgodzie z tymi wyżej wymienionymi. też rozwiązaniem może być uderzenie w afrykę a dokladniej malawi( różnorodnosć kolorów zachwyca), ja takowe będę tworzył w dotychcasowym moim zbiorniczku ale to dopiero kiedy moje pawiczki doczekają się nowego domu tj 400l wzwyż.


08.11.2010, 23:37 grzesiek161287 pisze
user
no pomysle nad tymi pielegniczkami:) 400l to juz ladny baniaczek:):)


09.11.2010, 00:00 Marcin pisze
user
Popieram to co napisał malizna. Ja też bym radził się zainteresować pielęgnicami. Wymienione meeki są ok do takiego akwarium. Ze swojej strony mogę polecić tez pielęgnicę Eliota. Z wyglądu dosyć podobna, nie jest jakoś specjalnie agresywna, rośliny jej nie przeszkadzają i bardzo ładnie się prezentuje.

Afrykańskie klimaty typu Malawi, Tanganika itp to tez super sprawa jeśli lubisz taki surowe skalny wystrój. Ale tutaj już trzeba się wykazać żeby z samych kamieni zrobić ciekawą aranżację. Ja jak miałem uaru, które zjadały mi wszystkie rośliny zawsze miałem wrażenie, że jest jakoś pusto w tym akwarium.

Np. takie akwarium - dla mnie bomba, mimo że takie proste. Ale to już kwestia gustu. Jeśli zaczynasz od zera to warto się chwilę dłużej zastanowić co Ci pasuje. Nazbierało się w galerii już trochę ciekawych baniaków, może tam znajdziesz inspirację :)


09.11.2010, 16:27 grzesiek161287 pisze
user
tak od nowa nie zaczynam tylko robie maly restar bo mialem troszke zla obsade dobrana:):)


09.11.2010, 21:17 rainbow pisze
user
pamiętaj że większość dużych pielęgnic nie nadaje się do akwa z roślinami , z własnego doświadczenia wiem , że gdy ktos doradzi pielęgnice nawet do roślinnego akwa to prędzej czy później z roslin będzie zupa , pielęgnice rozkopują dno i wyrywają liście , więc jak pielegnice to tylko kamienie i korzenie z roślin np anubias ale też gwarancji nie ma że przetrwa , jeśli z dużych pielęgnic to max 2 szt bo reszta będzie zlikwidowana zwłaszcza w okresie tarła


27.04.2024, 11:24 Reklama pisze
user
Odpowiedz