jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Obsada 112l jakie rybki
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Obsada 112l jakie rybki

01.02.2012, 13:00 olgga10 pisze
user
Witam jestem totalną nowicjuszką zakupilam akwarium 112l i zastanawiam sie nad obsadą wiem jaki ryby bym mniej wiecej chciała lecz nie znam się na tym. Napewno chcialabym pare gurami 6 neonków z dwa glonojady no może jeden 3 kiryski może parę gupików. Doradźcie mi coś może jakieś inne rybki najbardziej zależy mi na gurami tylko co do tego?

Mam jeszcze jedną opcje tylko nie wiem w jakiej ilości moge te rybki mieć a wiec;
molinezja ostrousta
molinezja czarna
gurami złocisty
neon
gupik pawie oczko
i jakieś kiryski na dno


Ostatnio edytowane: 01.02.2012, 13:44

01.02.2012, 15:16 pompka96 pisze
user
Witam na początek polecam małe rybki neon,bystrzyki,gupiki lub coś w ten deseń.Gurami rosną duże więc 2 sztuki to górka co do glonków to bym się zastanowił też rosną duże.Na dno polecam kiryski panda,spiżowe lub lamparcie ładnie się prezentują,kiryśnik czarnoplamy(sum)dopełni całości dna.Pozdrawiam.


01.02.2012, 18:40 gucio pisze
user
witam
ja bym dal tak
2 gurami zlociste
3 mieczyki (1samczyk 2 samiczki)
3 molinezje (1 samczyk 2 samiczki)
3 gupiki (1 samczyk 2 samiczki)
3-4 kiriski
4 grubowargi syjamskie
4 otoski
kilka krewetek red cherry

a i jeszcze jedno o czym warto pamietac tutaj zacytuje kolege: thomas531

Po dzisiejszym dniu i tego co widziałem postanowiłem napisać apel do początkujących akwarystów, na początek opiszę co mnie dzisiaj spotkało. Zakupiłem na allegro akwarium z zestawem i rybami od prywatnej osoby, wszystko super, w akwa paletki, po przyjeździe na miejsce odbioru przeżyłem szok, pan który mi sprzedawał nie miał pojęcia o akwarystyce, stan akwarium to bajoro, nie widać dna tylko muł, zero roślin i mix ryb, w komplecie 2 nieszczęsne paletki, wystraszone, ciągle w koncie i osowiałe, po dokładnym przyjrzeniu się niestety ryby chore na hexamitoze, zwaną dziurawcem, po mimo profesjonalnego sprzętu wysokiej klasy, różnych testerów parametrów wody itp. Pan nie miał pojęcia jak dbać o nie a tym bardziej jak korzystać i posługiwać się sprzętem, ryby natychmiast trafiły na kurację i zobaczymy czy da się uratować, niestety z tego co czytam po różnych forach akwarystycznych nowicjusze popełniają te same błędy, nie wystarczy akwarium, grzałka i filtr żeby być dobrym akwarystą,postawa to wiedza, błagam ludzie czytajcie, to nie boli a ustrzeże przed wieloma błędami, zanim zdecydujecie się na zakup jakichkolwiek wodnych stworzeń czytajcie i myślcie czy jesteście w stanie zapewnić odpowiednie warunki i poświęcić odpowiednią ilość czasu temu gatunkowi, czy dane ryby mają podobne wymagania z innymi które chcecie trzymać,nie kupuje się tylko dlatego że jest ładna bo później macie mix ryb które nie powinny być ze sobą i piszecie o pomoc na forach, oczywiście po to jest forum aby doświadczeni akwaryści wam pomogli, ale pytajcie przed nie po fakcie, przede wszystkim bierzcie do siebie rady i stosujcie się do nich, to ze ryba żyje nie znaczy że ma się dobrze, nie przerybiajcie zbiorników i wybierajcie na początek gatunki mało wymagające, dbajcie regularnie o czystość akwarium a wasze ryby będą zdrowe i będą sprawiać wam radość a nie przysparzać kłopotów, CZYTAJCIE i jeszcze raz CZYTAJCIE , ja pomimo wieloletniego doświadczenia cały czas czytam i uczę się czegoś a internet naprawdę jest pełen wszelkich informacji. Pozdrawiam


Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

02.02.2012, 15:37 pompka96 pisze
user
kosiarki(grubowargi) rosną duże wiem bo mam,więc albo 2 kosiarki albo otoski,molinezje i gupiki to żyworódki więc lepiej wybrać jeden gatunek.Przy gurami i mieczykach krewetki mogą nie mieć szans.


02.02.2012, 16:45 gucio pisze
user
No to zamiast red cheery niech bedo crystal rosna duze dadza rade
A jesli chodzi o kosiarke to lubi byc w grupie tak najmniej to ze 4-5 a jesli chodzi o molinezje i gupiki czemu albo jedno albo drygie ?????

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

03.02.2012, 17:40 pompka96 pisze
user
co do krewetek to może masz rację.ale co do żyworódek to miałem problem z narybkiem duże ryby nie nadążały z selekcją naturalną i wtedy pojawiał się kłopot co robić z rybciami,sklepy ich nie biorą a znajomi mają własne.Dlatego aby niemieć problemu proponuje tylko jeden gatunek.Kosiarki jak pisałem rosną duże a 112l to naprawdę tak wiele nie jest.


Ostatnio edytowane: 03.02.2012, 17:42

04.02.2012, 22:11 malizna pisze
user
gucio pisze:
No to zamiast red cheery niech bedo crystal rosna duze dadza rade
A jesli chodzi o kosiarke to lubi byc w grupie tak najmniej to ze 4-5 a jesli chodzi o molinezje i gupiki czemu albo jedno albo drygie ?????
Od kiedy to crystalki rosną duże?


04.02.2012, 23:33 gucio pisze
user
a tu zwracam honor krewetki AMANO chodzilo mi o AMANO

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

07.02.2012, 13:06 olgga10 pisze
user
Zdecydowałam się juz na obsadę i już sobie pływają i nie wiem czy jest dobra ilość i czy aby nie za dużo czegoś a może można coś jeszcze dokupić? wiec:

gurami złocisty x2
platka x4
gupikix5
daniox4
jeden glonek
kiryski 2


08.02.2012, 12:23 kamill98 pisze
user
Dokup 4 kiryski , to ryba stadna .


01.05.2024, 18:38 Reklama pisze
user
Odpowiedz