jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rośliny akwariowe » Forum » zamieszanie w akwarium
rejestracja przypomnienie hasła
Rośliny akwariowe

Rośliny akwariowe

Nawożenie i pielęgnacja akwarium roślinnego.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy87 członków 133 dyskusji

Właściciel

Anais

Anais
Data utworzenia
10.04.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (47) frasunek30 frasunek30 (33)
Odpowiedz

Rośliny akwariowe

zamieszanie w akwarium

23.05.2014, 06:53 MastaHash pisze
user
Witam jestem początkującym akwarystą i jak to początkujący napotykam problemy sprawa wygląda następująco.

2 miesiące temu zakupiłem akwarium 112L
oświetlenie to 2x 18 W aqua dla roślin i na wybarwienie ryb
filtr aqua shot 750 turbo
grzałka 100W

po obsadzeniu roslin oraz rybek i po miesiącu pielęgnacji dowiedziałem się od znajomego że powinienem stosować nawozy oraz carbo w płynie tak też zrobiłem, zakupiłem mikro i makro elementy i zastosowałem carbo w płynie

dawka
2 ml mikro elementów i
2 ml makroelementów codziennie
oraz 2 ml carbo

i tu zaczyna się problem , zauważyłem spadek aktywności roślin oprócz tego pojawiać się zaczynają glony bodajże zielenica małe zielone kropeczki Pomocy co robić by przywrócić normalny wzrost roślin i pozbyć sie tych glonków .


23.05.2014, 08:23 bielu pisze
user
Po pierwsze to trzeba pomierzyć parametry wody. Po drugie jakie nawozy lejesz? Po trzecie ile masz tych roślin i jakie (jakieś zdjęcie wrzuć). Po czwarte ile masz rybek w akwarium? Po piąte jak czesto robisz podmiany i w jakich ilościach?
Prawdopodobnie przenawoziłeś akwarium i stąd problemy. Przy tak słabym oświetleniu dawkowanie nawozów powinno być minimalne. Ja przy takim oświetleniu podaje tylko potas do słupa wody. Azot i fosfor dostarczaja ryby i resztki pokarmu. Od czasu do czasu jak mi sie przypomni podam troche mikro i na tym koniec.


27.04.2024, 20:13 Reklama pisze
user
Odpowiedz